Cumartesi, Mart 25, 2023
Google search engine
Ana SayfaMobilVodafone abonelerinin taşınabilir bilgi kullanımında yüzde 28 artış

Vodafone abonelerinin taşınabilir bilgi kullanımında yüzde 28 artış

İnanç Can Çekmez: Vodafone abonelerinin taşınabilir bilgi kullanımında yüzde 28 artış 1

Vodafone Türkiye, Ekim-Aralık 2021 dönemini kapsayan üç aylık dönemin finansal sonuçlarını açıkladı. Şirketin 2021-2022 mali yılının 3. çeyreğine denk gelen bu dönemde servis gelirleri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22 artarak 4,5 milyar TL’ye ulaştı.

Aralık 2021 sonu itibarıyla mobil abone sayısı 24,2 milyona ulaştı. M2M dahil abone sayısı ise 27 milyon oldu. Faturalı kullanıcı sayısı geçen yılın aynı dönemine göre 1,2 milyon artışla 16,4 milyona çıkarak toplam abonelerin yüzde 67,9’unu oluşturuyor. Sabit genişbant abone sayısı ise 1,3 milyonu aştı.

Mobil veri kullanımında yüzde 28,2 artış

Abonelerin Ekim-Aralık 2021 dönemindeki toplam data kullanımı geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 28,2 artarak 796 petabyte’ı aştı.

Dijital müşteri sayısı 18 milyonu aştı

Üçüncü çeyrek sonuçlarında dijital müşteri sayısı ve dijital etkileşim performansı öne çıktı. Vodafone Yanımda, Online Self Servis ve Vodafone TV gibi dijital kanalları kullanan aylık aktif müşteri sayısı 18 milyonu aştı. Vodafone müşterilerinin Vodafone Yanımda, Vodafone.com.tr gibi dijital kanalları üzerinde yaptığı işlem sayısını ifade eden “dijital etkileşim” sayısı ise aylık 500 milyonu buldu.

Şirketin üçüncü çeyrek performansını değerlendiren Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy, 5G ihalesinin bir an evvel yapılmasını yönünde çağrı yaptı ve şunları söyledi:

“Dünyada 70’i aşkın ülkede 180’in üzerinde ticari 5G şebekesinin kullanıma sunulduğunu görüyoruz. Biz de ülkemizde uygun yatırım koşullarının oluşması sağlanarak, frekans tahsislerinin bir an evvel yapılmasını istiyoruz. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından şifahen paylaşılan 2022’de ihalenin gerçekleştirilmesi ve 2023 yılının başında hizmetin devreye alınması takviminin doğru bir zamanlama olacağını değerlendiriyor ve destekliyoruz. Türkiye’nin ve sektörümüzün geleceğine duyduğumuz güvenle 2022 yılında da yatırımlarımıza devam edeceğiz. Dijitalleşmenin önü açıldıkça biz de üzerimize düşen görevi yerine getirmeyi sürdüreceğiz.”

  • Anasayfa
  • Mobil Teknolojiler
  • Operatörler – Kurumsal Haberler Haberleri
  • Vodafone Türkiye 2021-22 mali yılı üçüncü çeyrek sonuçları

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar