Pazartesi, Ekim 2, 2023
Ana SayfaOtomobilVolkswagen, yeni elektrikli spor araba konseptini tanıttı

Volkswagen, yeni elektrikli spor araba konseptini tanıttı

Geleneksel spor otomobillerin çevresel hassaslıkla buluştuğu noktada, Volkswagen’ın son konsept arabasını görmekten heyecan duymamak elde değil. Munich, Almanya’da düzenlenen özel bir aktiflikte tanıtılan ID.X Performance, performans ve sürdürülebilirliği bir ortaya getiren eşsiz bir araba.

ID.X Performance, sıradan bir elektrikli araçtan çok daha fazlası. Temel modeli olan ID.7 sedan’dan değerli ölçüde farklılaşan bu araba, agresif bir siyah ızgara ve uyumlu hava girişleriyle dikkat çekiyor. Araç, kırmızı şeritlerle daha da sportif bir hava kazanırken, karbon fiber difüzör sayesinde etraf dostu bir yaklaşımla tasarlanmış.

Ancak asıl heyecan verici olan, arabanın kaputunun altında yatıyor. ID.X Performance, VW’nin elektrikli otomobillerinde yaygın olarak kullanılan MEB mimarisi üzerine inşa edilmiş. Fakat, çift elektrik motoruyla bu araba, tam 550 beygir gücünde. Bu muazzam güce karşın, ID.7 ile birebir halde 200 kilowatt süratli şarj kapasitesini koruyor.

Volkswagen, yeni elektrikli spor araba konseptini tanıttı

Bu konsept arabanın seri üretimi hala bilinmeyen olsa da, otomotiv kesiminde şimdiden dikkatleri üzerine çekiyor. ID.X Performance ile Volkswagen, etraf dostu olmanın ve yüksek performansın bir ortada olamayacağına dair klasik algıları kırıyor. Bu da önümüzdeki yıllarda araba kesiminde nelerin değişebileceğine dair ipuçları veriyor.

Eğer bu yeni jenerasyon, etraf şuuruna sahip performans arabaları yakından görmek isterseniz, ID.X Performance’ı 9 Eylül’e kadar İsviçre, Locarno’daki milletlerarası ID. Treffen etkinliğinde bulabilirsiniz. Bu konsept arabanın yollarda olup olmayacağı şimdi kesin değil, lakin Volkswagen’in EV segmentinde, bilhassa performans tarafında sonları zorlamaya istekli olduğu kesin.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar