Salı, Kasım 29, 2022
Google search engine
Ana SayfaOtomobilVolvo'dan çarpıcı sonuçlar! Talep yok, Fiyatlar düşebilir!

Volvo’dan çarpıcı sonuçlar! Talep yok, Fiyatlar düşebilir!

Volvo 2022 yılına istediği gibi başlayamayan firmalardan birisi oldu. Firmanın satışları geçen seneye kıyasla önemli ölçüde azalmışa benziyor. Talebin düşük olması 2.el araç almak isteyen insanlar için fiyatların düşmesi beklentisine yol açabilir. Detaylar bu haberimizde.

Ulaş Utku Bozdoğan: Volvo'dan çarpıcı sonuçlar! Talep yok, Fiyatlar düşebilir! 1

Volvo, elektromobiliteye olan bağlılığını gösteren ilk üreticilerden biriydi ve o zamandan beri geleceğin teknolojilerine büyük yatırımlar yaptı. Mevcut otomobil yelpazesi, çapraz geçişlere koordineli bir şekilde odaklanan EV’ler ve ICE modellerinin bir karışımına sahne oldu. En modern modellerinden biri, İsveçli şirket tarafından piyasaya sürülecek olan, birçok tam elektrikli otomobilden sadece biri olan şık Volvo C40 Recharge.

Ulaş Utku Bozdoğan: Volvo'dan çarpıcı sonuçlar! Talep yok, Fiyatlar düşebilir! 2

Yaklaşan elektrikli SUV’lerinden birinin S60 Sedan‘ın şu anda monte edildiği Güney Carolina fabrikasında üretileceğini zaten biliyoruz. İleriye dönük olarak firma, memleketi Göteborg‘da yeni bir pil üretim tesisine de büyük yatırım yaptı. Northvolt ile birlikte tesis, faaliyete geçtiğinde Volvo ve Polestar ürünleri için yılda 500.000 pil takımı birleştirmeyi planlıyorlar. Hepsi heyecan verici haberler, ancak Volvo en son satış rakamlarıyla üzüldü.

Ulaş Utku Bozdoğan: Volvo'dan çarpıcı sonuçlar! Talep yok, Fiyatlar düşebilir! 3

Gelecek parlak görünse de Volvo’nun mevcut otomobil serisi, 2022’nin ilk iki aylık satışlarına göre küresel pazarda mücadele ediyor gibi görünüyor. Volvo markası geçen yılın aynı ayına kıyasla toplu olarak, şubat ayında %17,2’lik bir düşüşle 42.067 adet otomobil satabildi. Bu düşüşe rağmen marka, ürünlerine olan talebin güçlü olduğunu belirtiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Volvo'dan çarpıcı sonuçlar! Talep yok, Fiyatlar düşebilir! 4

Sinir bozucu yarı iletken sıkıntısı ve tedarik zinciri krizi nedeniyle üretim rakamları daha düşük oldu. Volvo, önemli çiplerin kullanılabilirliğinin arttığını ve bir yıl önce sürdürdüğü üretim hızına geri döndüğünü kabul ediyor.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar