Pazar, Aralık 3, 2023
Ana SayfaYazılımWhatsApp bu kere kapsamlı bir tasarım değişimine gidiyor

WhatsApp bu kere kapsamlı bir tasarım değişimine gidiyor

Küresel çapta tanınan iletileşme uygulaması WhatsApp, yakın bir vakitte birtakım değerli değişikliklere mesken sahipliği yapacak. Son bulgular, WhatsApp’ın heyecanla beklenen “Material You Tasarım” geçişlerini tanıtacağını ve en yeni kullanıcı arayüzü trendine ahenk sağlayacağını ortaya koymaktadır. Şimdilik muhakkak “Material You Tasarım” özelliklerini barındırmayan WhatsApp, bu güncellemeyle birlikte daha çağdaş ve cazip bir görünüm elde edecek.

WhatsApp’ın son Android beta sürümü v2.23.10.6, merakla beklenen “Material You” geçişlerine önizleme fırsatı sağlıyor. Bu özellik şimdi beta testçilere sunulmuş olmasa da, gelecekteki bir güncellemeyle kullanıcılara sunulacak. Bu yeni geçişlerin şık bir dizayna sahip olduğu belirtiliyor ve kullanıcı tecrübesini genel olarak artırması bekleniyor. Geçiş kapalıyken açık gri bir gösterge ve çerçeve beliriyor. Buna karşılık, geçiş açıkken çerçeve yok oluyor ve geçiş, WhatsApp’ın ikonik yeşil rengini koyu gri bir dolgu ile birlikte alıyor. Şayet ışık modu aktifse, görünüm biraz farklı olabilir.

WhatsApp bu sefer kapsamlı bir tasarım değişimine gidiyor

Son devirdeki WhatsApp güncellemeleri, kullanıcı fonksiyonelliği ve güvenliğini geliştirmeye yönelik olmuştur. Bu güncellemeler ortasında, kullanıcılara sohbetler sırasında ekranlarını paylaşma imkanı sunacak olan ekran paylaşım özelliği de bulunmaktadır. Ayrıyeten, WhatsApp’ın kullanıcı isimlerini ve tekrar tasarlanmış bir ayarlar sayfasını sunacağı bildirilmektedir, bu da kullanılabilirliği daha da güzelleştirecektir. Son olarak, uygulamaya eklenen yeni şifre hatırlatma özelliği, uçtan uca şifrelenmiş yedeklemeler için kullanıcılara ek güvenlik tedbirleri sunmaktadır.

WhatsApp, özelliklerini ve dizaynını geliştirme eforlarını sürdürdükçe, kullanıcılar, “Material You” kullanıcı arayüzü öğelerinin entegrasyonu ile daha görsel alımlı ve sezgisel bir iletileşme tecrübesi yaşama imkanı bulacaklar.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar