Pazar, Nisan 2, 2023
Google search engine
Ana SayfaSosyal MedyaWhatsApp kullanıcıların en büyük sıkıntısını sonunda çözdü!

WhatsApp kullanıcıların en büyük sıkıntısını sonunda çözdü!

WhatsApp şüphesiz ki şu an dünyanın en çok kullanılan internet tabanlı anlık mesajlaşma servisi konumunda. Üstelik, her ne kadar zaman zaman şirket politikalarına gösterilen toplu tepkilerden dolayı bu tablo değişecekmiş gibi görünse de, WhatsApp ne yapıp ne edip büyümeye devam ediyor. Peki bunu nasıl beceriyor dersiniz? Elbette kendini güncel tutarak.

WhatsApp’ın takipçilerinin beğenisine sunmaya hazırlandığı en son yeniliği grup kullanıcılarını ilgilendiriyor. Bilindiği üzere WhatsApp’ın şu an ki sürümünde herhangi bir kullanıcı dahil olduğu gruptan çıkınca o grupta yer alan bütün katılımcılara bildirim mesajı gidiyor.

WhatsApp kullanıcıların en büyük sorununu sonunda çözdü!

Bu da çoğu zaman gruptan ayrılan kişinin hiç istemediği bir durum. Çünkü sonrasında birçok kişiden “neden ayrıldın” tarzı mesajlar alması kuvvetle muhtemel. Sırf bu yüzden grupları sessize alarak ayrılmakla uğraşmak istemeyen yüz binlerce kullanıcı olduğu tahmin ediliyor.

Öte yandan WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı yeni bir özellik bu sorunu tarihe karıştıracak. Buna göre şu an için sadece sınırlı sayıda bir kullanıcı grubu üzerinde yapılan testlere göre, bir kullanıcı gruptan ayrıldığı zaman sadece ayrılan kişiye ve grup yöneticisine bildirim gidecek. Diğer kişilere ise bu konuya ilişkin herhangi bir bilgi verilmeyecek.

Her ne kadar WhatsApp tarafından bu konuya ilişkin henüz yapılmış resmi bir açıklama bulunmasa da, özelliğin önümüzdeki birkaç hafta içerisinde servis edilmesi bekleniyor.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar