Cuma, Eylül 29, 2023
Ana SayfaSosyal MedyaWhatsApp kullanıcılarının istediği yenilik sonunda geliyor

WhatsApp kullanıcılarının istediği yenilik sonunda geliyor

İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte SMS’i tamamen unutturarak onun yerine kalıcı bir şekilde yerleşen internet tabanlı haberleşme uygulamaları, gündelik mesajlaşmanın da olmazsa olmazı konumunda. Özellikle kullanıcıların yoğun olarak tercih ettikleri ünlü iletişim platformu WhatsApp, bu popülariteye layık olabilmek için düzenli olarak sistemi güncellemeye devam ediyor.

İlk defa 2017 yılında karşılaştığımız “herkesten sil” özelliği sayesinde, kullanıcılar yanlışlıkla paylaştıkları bir mesajı saniyeler içerisinde fark etmek şartıyla tamamen silebiliyorlardı. Bu özelliğin paylaşıldığı günlerde, WhatsApp haklı bir gurur yaşarken diğer bir taraftansa sürenin çok kısa olması bu özelliğe getirilen en büyük eleştiriydi.

WhatsApp kullanıcılarının istediği yenilik sonunda geliyor

Yıllar içerisinde eleştirilere kulak veren Amerikalı teknoloji devi, en nihayetinde süreyi halen geçerli olan 1 saat 8 dakika 16 saniyeye kadar yükseltmişti. Sürenin neden küsuratlı olduğu bir türlü anlaşılamasa da, kullanıcılar en azından eskisine nazaran çok daha geniş bir süre içerisinde attıkları mesajları silme imkanına kavuşmaları önemli bir gelişme olarak değerlendirildi. İşte şirketin üzerinde çalıştığı yeni bir güncelleme ise bu süreyi tam 2 gün 12 saate yükseltecek.

Amerikalı teknoloji devinin süre konusunda bu kadar cömert davranmasının sebebi ise elbette ki en büyük rakibi Telegram. Öyle ki bu uygulamada atılan mesajların silinme süresinin 48 saat olması, WhatsApp kullanıcılarının da aklını çelen önemli bir özellikti. İşte Meta, yeni güncellemesiyle artık mesaj silme süresinde de en büyük rakibini geride bırakmış olacak.

Kaynak:  Teknolojioku

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar