Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaSosyal MedyaWhatsApp kümelerinde ortalık karışacak! Yeni özellik geliyor

WhatsApp kümelerinde ortalık karışacak! Yeni özellik geliyor

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, gruplar için birtakım yeni özellik getiriyor. Bu özelliklerin başında grup yöneticilerinin daha fazla kontrol alması bulunuyor. Şu anda test aşamasında olan özellik sayesinde grup yöneticileri başka bir katılımcı tarafından gönderilen mesajı silme hakkına sahip olacak.

Grup yöneticisi istediği mesajı silebilecek

WhatsApp, kullanıcı deneyimini arttırmak için dönem dönem yeniliklere başvuruyor. Android için WhatsApp beta v2.22.17.12 sürümünde test edilmeye başlanan yeni özellikler, WhatsApp gruplarının daha fonksiyonel olmasını sağlayacak.

WABetaInfo’nun paylaştığı yeni sürüm, WhatsApp’a birden fazla yenilik geleceğini ortaya koyduğunu duyurdu. Platformun yeni güncellemedeki temel amacı yöneticilerin gruplarda daha fazla denetim yapabilmesini sağlamak.

Yeni WhatsApp özelliği kapsamında bir mesajın grup yöneticisi tarafından silinmesi tüm katılımcılara gösterilecek. Beta aşamasındaki özelliğin ekran görüntüsünde “Yönetici olarak bu mesajı sildiniz” uyarısı veriyor. Diğer katılımcılar ise silinen mesajı “Yönetici bu mesajı sildi” şeklinde görüyor.

Platformun üzerinde çalıştığı bir diğer yenilik ise WhatsApp sohbet botu oldu. Bu bot, uygulamaya getirilen yenilikleri kullanıcılar ile paylaşacak. Bu şekilde kullanıcılar, yeni özelliklerden anında haberdar olabilecek.

Yeni özellikler Android için WhatsApp beta v2.22.17.12 sürümünde test ediliyor olsa da, yakın zamanda tüm kullanıcılara açılacağını düşünüyoruz. iOS kullanıcıları için benzer bir betanın hazırlanıp hazırlanmadığı ise şimdilik belirsiz.

Kaynak:  Teknolojioku

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar