Pazar, Ağustos 14, 2022
Google search engine
Ana SayfaİnternetWhatsApp’a bir yenilik daha geliyor: Bu kere avatarlar geliyor...

WhatsApp’a bir yenilik daha geliyor: Bu kere avatarlar geliyor…

Gün geçmiyor ki WhatsApp için yeni bir yenilik haberini duyurmayalım. Kısa bir süre önce, uygulamanın Android sürümüne animasyonlu kalp emojileri gelmişti. WABetaInfo’nun haberine göre, firma şimdi sohbet uygulaması için yeni ve eğlenceli özellikler getirmeyi hedefliyor. Bu seferki yenilik, WhatsApp kullanıcılarına video görüşmeleri sırasında avatar kullanma imkânı sunmak.

Kullanıcılar avatarları gruplar halinde veya bireysel sohbetlerde çıkartma olarak da gönderebilecekler. Kendi avatarınızı oluşturmak ve çeşitli senaryolarda kullanmak için “Avatar Düzenleyici”ye gitmeniz gerekiyor. Bildirildiğine göre, WhatsApp Mart ayından bu yana kendi Memoji veya Bitmoji uygulamasını geliştirmeye devam ediyor ve şimdi avatarınızı video görüşmeleri sırasında ve çıkartmalar olarak kullanabileceğiniz için bu yönde bazı ilerlemeler görüyoruz.

Ulaş Utku Bozdoğan: WhatsApp’a bir yenilik daha geliyor: Bu kere avatarlar geliyor... 1

WABetaInfo tarafından paylaşılan ekran görüntüsü, video görüşmesi sırasında bir “Avatar’a geç” düğmesi gösteriyor. Ancak, bu özelliğin geliştirme aşamasında olduğunu ve beta sürümünde bulunmadığını belirtmemiz gerekli. Ayrıca, bu özelliğin çıkış tarihi konusunda da bir bilgi bulunmuyor.

WhatsApp’ın bu özelliği hem Android hem de iOS’taki tüm kullanıcılara sunmadan önce, uzun bir süre test aşamasında kalacağı tahmin ediliyor.

Kaynak:  Chip

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar