Cumartesi, Haziran 3, 2023
Ana SayfaMobilWhatsApp'ın bildiri düzenleme özelliği nihayet göründü: WhatsApp bildiri düzenleme nasıl kullanılır?

WhatsApp’ın bildiri düzenleme özelliği nihayet göründü: WhatsApp bildiri düzenleme nasıl kullanılır?

Popüler iletileşme uygulaması WhatsApp, Web beta kullanıcılarının bildirileri gönderildikten sonra düzenlemelerine imkan tanıyan yeni bir güncelleme yayınladı.

Bu yeni özellik, kullanıcıların bir bildirisi göndermelerinden sonraki 15 dakika içerisinde bildirisi düzenlemelerine müsaade veriyor. Bu mühlet hududu, iletilerin gönderildikten uzun mühlet sonra değiştirilmemesini sağlarken, küçük kusurların düzeltilmesine imkan tanımak için belirlenmiş. Özellik, hem ferdî hem de küme sohbetlerinde kullanılabiliyor.

Şu anda, bildirileri düzenleme yeteneği WhatsApp Web uygulamasının beta sürümüyle hudutlu olsa da, en son raporlara nazaran, yakında Android ve iOS kullanıcılarına sunulması bekleniyor. WhatsApp Web beta uygulamasına sahipseniz, yeni özelliği denemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

WhatsApp Web ileti düzenleme nasıl kullanılır?

WhatsApp’ta ferdi yahut küme sohbeti açın ve bir ileti gönderin.

Mesaj gönderildikten sonra, iletinin sağ üst köşesindeki aşağı oku tıklayın ve “Mesajı Düzenle”yi seçin. Bu, bildiride değişiklik yapmanızı sağlayan yeni bir pencere açacaktır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Whatsapp'In Bildiri Düzenleme Özelliği Nihayet Göründü: Whatsapp Bildiri Düzenleme Nasıl Kullanılır? 1 Neowin

İstediğiniz değişiklikleri tamamladığınızda, değişiklikleri kaydetmek için bağlantı kutusunun sağ alt köşesindeki onay işaretini tıklayın.

Ulaş Utku Bozdoğan: Whatsapp'In Bildiri Düzenleme Özelliği Nihayet Göründü: Whatsapp Bildiri Düzenleme Nasıl Kullanılır? 3 Neowin

Mesajın güncellenmiş olması ve artık iletinin değiştirildiğini belirtmek için iletide bir “Düzenlendi” etiketi görülmesi gerekir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Whatsapp'In Bildiri Düzenleme Özelliği Nihayet Göründü: Whatsapp Bildiri Düzenleme Nasıl Kullanılır? 5 Neowin

Şu anda bildiri geçmişi bulunmuyor ve bu yüzden bildiri düzenlendikten sonra özgün iletisi tekrar görmek mümkün değil. 15 dakikalık pencere içinde olduğu sürece iletisi birden çok defa düzenleyebilirsiniz. Özellik, v2.2319.9 ve üzeri beta kullanıcıları için kullanılabilir durumda.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar