Pazar, Mart 26, 2023
Google search engine
Ana SayfaYazılımWindows 11 Pro, Microsoft hesabı ve internet ilişkisi olmadan yüklenemeyecek

Windows 11 Pro, Microsoft hesabı ve internet ilişkisi olmadan yüklenemeyecek

Meral Erden: Windows 11 Pro, Microsoft hesabı ve internet ilişkisi olmadan yüklenemeyecek 1

Şu anda Windows 11 Pro kullanıcıları, işletim sisteminin ilk kurulumu sırasında yerel bir hesap oluşturabiliyorlar. Bu yakında değişecek ve kullanıcıların işletim sisteminin bu sürümünü yüklemek için kesinlikle bir Microsoft hesabına ve internet bağlantısına ihtiyacı olacak. Bu yaklaşım Windows 11 Home‘da zaten uygulanıyordu.

GPRS kaydı fazla mesai için delil sayıldı

17 sa. önce eklendi

Yazılım devinin, Windows 10‘da kullanıcıları aktif olarak Microsoft hesaplarını kullanmaya zorlamaya başladığını hatırlatalım. Bununla birlikte, Windows 11 Pro‘yu yerel bir hesapla yüklemeyi imkansız kılan yeni değişiklik, telemetri verilerini ve diğer bilgilerinin toplanmasını önlemek isteyen birçok kullanıcıyı kesinlikle memnun etmeyecek.

Meral Erden: Windows 11 Pro, Microsoft hesabı ve internet ilişkisi olmadan yüklenemeyecek 2

Güncelleme yakında devreye sokulacak

Windows Insider blogunda konuyla ilgili olarak: “Windows 11 Home gibi, Windows 11 Pro da artık ilk kurulum sırasında internet bağlantısı gerektirecek. Cihazı kişisel kullanım için kurmak istiyorsanız, bir Microsoft hesabına da ihtiyacınız olacak.” ifadeleri yer alıyor.

Microsoft’un, değişikliği sınırlı sayıda Insider ile test etmeye başladığı bildiriliyor. Bundan da, önümüzdeki birkaç ay içinde yeniliğin Windows 11 Pro’nun kararlı yapılarına entegre edilebileceği anlamı çıkarılabilir. Şu anda Windows 11 Pro kullanıcıları, kurulum sırasında PC’nin internet bağlantısını keserek ve bunun yerine yerel bir kullanıcı hesabı oluşturarak Microsoft hesabı açma zorunluluğundan kurtulabiliyorlar.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Windows Haberleri
  • Windows 11 Pro, Microsoft hesabı olmadan yüklenemeyecek

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar