Pazartesi, Ocak 30, 2023
Google search engine
Ana SayfaOyunXbox Cloud Gaming, Klavye ve Fare Kullanımına Müsaade Verecek

Xbox Cloud Gaming, Klavye ve Fare Kullanımına Müsaade Verecek

Flight Simulator başkanı Jorg Neumann, Microsoft tarafından Xbox Cloud Gaming platformuna klavye ve fare desteğinin eklemeyi planladığını açıkladı. Bu desteğin Microsoft Flight Simulator ile planlanan başlıklar için geleceği de bilgiler arasında. Ne yazık ki Neumann belirli bir tarih paylaşmadı ancak Microsoft, büyük olasılıkla Xbox Insiders programında klavye ve fare desteğini halka genişletmeden önce test edecek.

Xbox Cloud Gaming’e erişmek için kullanıcıların şu anda uyumlu bir kumandayla eşleştirilmiş bir telefona, bilgisayara veya konsola ihtiyacı bulunuyor. Microsoft, uyumlu oyunlarda klavye ve fare desteğini etkinleştirerek Xbox Cloud Gaming’i denetleyicileri olmayan oyuncular için kullanılabilir hale getirmek istiyor.

Klavye ve fare desteğinin bir platform değişikliği olacağını belirtelim. Yani sadece Microsoft Flight Simulator değil birçok Xbox oyununda da çalışacak. Ayrıca, Xbox Cloud Gaming’in Xbox konsollarına dayalı olduğu düşünüldüğünde, birçok oyun zaten gerekli optimizasyonlara sahip olsa da tüm oyunlar fare ve klavye girişlerini desteklemeyecek.

Xbox Cloud Gaming’de fare ve klavye desteği, 100’den fazla oyunu, özellikle düşük kaliteli veya eski bilgisayarları olan daha fazla kullanıcıya açacak önemli bir gelişme olacak. Xbox Cloud Gaming’in etkin bir Xbox Game Pass Ultimate aboneliği ve istikrarlı bir İnternet bağlantısı gerektirdiğini de bu noktada hatırlatalım.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar