Salı, Mayıs 30, 2023
Ana SayfaOyunXbox Series S, Bellek Yeterliliği Tarafında Sıkıntılar Yaratıyor

Xbox Series S, Bellek Yeterliliği Tarafında Sıkıntılar Yaratıyor

Xbox Series S, internet üzerindeki raporlara bakılırsa Borderlands 3’te önemli bellek sıkıntılarıyla karşı karşıya kalıyor. Reddit kullanıcısı u/jokekiller94, Series S konsoluyla oyun oynarken gelen “bellek yetersiz” yanlışını gösteren bir ekran imgesi yayınladı.

Görünüşe nazaran sorunu yaşayan öbür şahıslar de var. Bir öbür kullanıcı, cevap vererek Borderlands 3’ün Xbox Series S’te sık sık çöktüğünü, misal meseleler yaşadığını belirtti. Bu tıp bellek tahsisi sıkıntıları Microsoft’un alt segment konsolu için alışılmadık bir durum değil. Digital Foundry ve The Verge‘ün raporlarına nazaran, Series S’in küçük bellek kapasitesi oyun geliştiricilerinin de başını sıkıntıya sokuyor.

Haberlere bakılırsa oyun geliştiricileri sık sık Series S’in bellek sisteminin yarattığı zorluklardan şikayet ediyor. Microsoft ise Haziran 2022’de geliştiricilere Series S’in bellek sistemi üzerinde daha fazla hakimiyet sağlayan bir geliştirme kiti yayınladı.

Neyse ki bellek tahsis kusurları yaygın bir sorun üzere görünmüyor ve Borderlands 3 geliştiricilerinin bir yama yayınlaması sorunu çözebilir. Fakat bu türlü sıkıntılar Xbox Series S’in uzun ömürlülüğü hakkında olumsuz düşünmemize neden oluyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar