Çarşamba, Mart 22, 2023
Google search engine
Ana SayfaMobilXiaomi 12 Ultra Mayıs Ayı İçerisinde Gelecek

Xiaomi 12 Ultra Mayıs Ayı İçerisinde Gelecek

Xiaomi 12 Ultra modeli Mayıs ayı içerisinde pazardaki yerini alacak. 11 serisinde de boy gösteren Ultra modelinin bu yıl da gelmesine kesin gözüyle bakılıyordu. Ancak sessizliğin devam ettiği şu günlerde cihazla ilgili gelişmeler yaşandı ve geleceğine dair bilgiler gün yüzüne çıktı.

Xiaomi 12 serisi için düzen aynı şekilde işleyecek gibi görünüyor. Aralık 2021’de Çin’de satışa çıkan modellerin Mart 2022’de global pazara geldiğinin altını çizelim. Söylenene göre 12 Ultra modelinin 2022 Mayıs döneminde Çin Halk Cumhuriyeti’nde resmiyet kazanacağı ve sonrasında global pazara doğru yola çıkacağı biliniyor. Fakat ultra modelinin serinin diğer modelleri gibi yaklaşık 3 ay sonraya sarkmadan yakın tarihte global pazara gelmesi beklenmiyor.

En son paylaşılan sızıntılardan yola çıkarak Xiaomi 12 Ultra modelinin 120 Hz tazeleme hızına sahip QHD OLED ekranın yanı sıra Leica markalı bir kamera modülüne sahip olacak. Pil tarafında baktığımızda ise 4.900 mAh kapasiteli pilden beslenecek olan ultra modeli 120W ile şarj olacak.

Geçtiğimiz günlerde sizlere cihazın pil kapasitesini paylaşmıştık. Buradaki yazımızda cihazın 5.000 mAh pil ile geleceğini ifade ettik. Sonrasında yaşanan gelişmelerle birlikte pilde ufak bir küçültmeye gidildiği görülüyor. Şimdiki bilgilerde pilin kapasitesi 4.900 mAh olarak güncellenmiş durumda. Son olarak amiral gemisi yeni nesil Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 Plus yonga setinden gücünü alacak.

Siz cihaz hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar