Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaMobilXiaomi 14 Ultra modeli gelmeden 15 Ultra modeline ait bilgiler geldi

Xiaomi 14 Ultra modeli gelmeden 15 Ultra modeline ait bilgiler geldi

Xiaomi’nin amiral gemisi modelleri Xiaomi 13, 13 Pro ve 13 Ultra, en üst düzey telefonlarla rekabet etmeye hazırlanan etkileyici kameralarla donatıldı. Xiaomi 13 Ultra modeli, bilhassa dörtlü bir Leica ayarlı kamera kurulumuna sahip 1 inç 50MP Summicron lensi ile dikkat çekiyor. Akıllı telefon kameralarıyla ilgili mevzulara hakim olan biri, bu telefon kameralarının en düzgünü olduğunu tez edebilir; lakin, daima gelişim fırsatları her vakit vardır. Bu durumda, bir sonraki jenerasyon Xiaomi 14 Ultra modeli, bir evvelki modelde olduğu üzere 1 inç ana sensör kullanmak durumunda kalacak üzere görünüyor.

Öte yandan, Xiaomi 15 Ultra’nın daha büyük bir sensör ile birlikte gelebileceği söylenebilir. Xiaomi 14 Ultra, Çinli şirketin bir sonraki amiral gemisi olarak planlandı ve bu yılki model üzere, yeni telefonun da etkileyici kamera donanımı alması bekleniyor. Lakin duyumcu Digital Chat Station’ın en son Weibo paylaşımında belirttiği üzere, telefonun 1 inçlik bir kamera sensörü kullanmaya devam etmesi gerekecek. DCS, 1.33 inç boyutundaki M43 sensörünün telefonlar için hala çok büyük olduğunu ve yakın bir müddette bir telefonda görünmeyi beklememiz gerektiğini tabir ediyor.

Xiaomi 14 Ultra modeli gelmeden 15 Ultra modeline ait bilgiler geldi

Duyumcu, Xiaomi 15 Ultra’nın sensör boyutunda büyük iyileştirmeler getireceğini öne sürüyor. Her ne kadar bu bilgiler erken duyumlar olsa da, DCS’nin geçmişteki güvenilirliği, bu argümanların bir ölçü geçerlilik taşıdığını düşündürüyor.

Xiaomi 13 Ultra’nın kamera yeteneklerine kısaca değinmek gerekirse; aygıt, art tarafta 1 inçlik 50MP Sony IMX989 ana kamera sensörüne sahip Leica Vario-Summicron lensi kullanıyor ve değişken diyafram takviyesi (f/1.9 ile f/4.0 arası) sunuyor. Ayrıyeten akıllı telefon, 122 derecelik görüş alanına sahip 50MP Sony IMX858 f/1.8 ultra geniş sensör ve çift 50MP Sony IMX858 telefoto lensiyle geliyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar