Pazartesi, Mayıs 23, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilXiaomi, Apple ve Samsung'u Tahtlarından İndirmek İçin Kesenin Ağzını Açtı!

Xiaomi, Apple ve Samsung’u Tahtlarından İndirmek İçin Kesenin Ağzını Açtı!

Çinli teknoloji devi Xiaomi, dünyanın en büyük akıllı telefon markalarını tahtlarından indirmek amacıyla önümüzdeki 5 yıl içinde araştırma ve geliştirme alanı için 15.17 milyar dolar harcayacağını açıkladı.

Xiaomi’nin kurucusu ve CEO’su Lei Jun, şirketin önümüzdeki 3 yıl içinde Çin’de 1 numaralı üst düzey marka olacaklarını yaptığı bir açıklama ile söylerken, Apple, Samsung ve diğer Çinli markalara doğrudan meydan okudu. Xiaomi’nin stratejik hedefinin 3 yıl içinde en büyük akıllı telefon markası olmak olduğunu söyleyen Jun, bu açıklamaları Çin’in en büyük sosyal medya sitesi Weibo’dan duyurdu.

Çin’de OPPO, OnePlus, Vivo, Huawei gibi önemli markalar bulunuyor. Ancak Huawei’nin ABD ile yaşadığı sorunlar nedeniyle basamak kaybetmesi, diğer Çinli teknoloji devlerine önemli bir fırsat yarattı ve bu fırsatı Xiaomi iyi şekilde değerlendirerek Apple ve Samsung’un arkasına yerleşti. Şimdi de hedefinin Apple ve Samsung’u geçmek olan Xiaomi, gözünü liderlik koltuğuna dikmiş durumda.

Öte yandan Xiaomi, önümüzdeki 3 yıl içinde Çin’de 20 bin yeni perakende mağazası açmayı planlıyor ve böylece toplam mağaza sayısını 30 bine çıkarmak istiyor.

Kaynak:  Chip

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar