Pazartesi, Aralık 5, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilXiaomi Mi 11 de uygulamaları yavaşlatıyor

Xiaomi Mi 11 de uygulamaları yavaşlatıyor

Ulaş Utku Bozdoğan: Xiaomi Mi 11 de uygulamaları yavaşlatıyor 1

Geçtiğimiz haftalarda Samsung’un yeni amiral gemilerinde darboğaz oluşmaması için belirli uygulamaları yavaşlattığı ancak benchmark uygulamalarını sonuna kadar açarak performansı yüksek gösterdiği ortaya çıkmıştı. Haliyle güncelleme gelene kadar benchmark uygulamalarından yasaklandı. Aynı durum Xiaomi Mi 11 için de geçerli.

Xiaomi Mi 11 uygulamaları yavaşlatıyor mu?

Üreticiler ara yüzü karmaşık algoritmalarla seçici bir hale getirse de bunun ortaya çıkması çok basit oluyor. Benchmark uygulamasının ismini farklı bir uygulama ismi ile değiştirdiğinizde performans düşmeye başlıyor.

Xiaomi’den rekor telefon satışı

4 gün önce eklendi

Geekbench uygulamasını geliştiren Primate labs kurucusu John Poole da uygulamasını Fortnite ve Genshin Impact olarak değiştirerek Xiaomi Mi 11 üzerinde denemiş. Samsung olayındakine benzer yavaşlatma durumu ile karşılaşmış.

Snapdragon 888 yonga setinde Cortex-X1 çekirdeğinden kaynaklı verimlilik sorunları olduğu biliniyor. Üreticiler de haliyle performansı kısmaya çalışıyor ancak benchmark uygulamalarında bunu yapmamaları tüketiciyi aldatmaya yönelik hareket olarak değerlendiriliyor.

Xiaomi Mi 11 bir yıldır piyasada ve bu yavaşlatma konusunun ne zaman başladığı bilinmiyor. Mi 11 Pro, Mi 11 Ultra ve Mi 11i/Mi 11X Pro gibi versiyonlarda da muhtemelen böyle bir durum mevcut. Primate Labs gerekli araştırmalardan sonra konuyu aydınlığa kavuşturacak.

  • Anasayfa
  • Mobil Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Xiaomi Mi 11 planlı yavaşlatma mı yapıyor?

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar