Cuma, Aralık 9, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilXiaomi Mi 11 hakkında şok iddia! Kimi uygulamalar etkilenecek

Xiaomi Mi 11 hakkında şok iddia! Kimi uygulamalar etkilenecek

Markaların cihazları için uygulama performansından kısmaları, bildiğimizden daha yaygın olabilir. John Poole Xiaomi Xiaomi Mi 11‘in, uygulamalardaki kısıtlamalar kaldırıldığında belirgin şekilde daha düşük puan aldığını keşfetti.

Xiaomi Mi 11 hakkında şok iddia! Bazı uygulamalar etkilenecek

Meral Erden: Xiaomi Mi 11 hakkında şok iddia! Kimi uygulamalar etkilenecek 1

Yapılan kıyaslamaya göre sonuçlar, %30 daha düşük tek çekirdekli CPU performansı ve %16 daha düşük çok çekirdekli performans gösteriyor. Görünüşe göre Cortex-X1 tabanlı çekirdek, sürekli yük altında (ısı veya pil tüketimi ile) sorun yaşıyor. Mi 11, geçen yılın 1 Ocak’ında çıktı ve bu noktada bir yıldan fazladır piyasaya. Telefonun bu problemi hareket halindeyken mi yaptığı yoksa lansmanından bu yana güncellemelerden biriyle getirilen bir değişiklik yüzünden mi olduğu belli değil.

Mi 11 Pro, Mi 11 Ultra ve Mi 11i/Mi 11X Pro‘nun da aynı davranışı sergileyip sergilemediği şu anda bilinmiyor. 11, 11i ve 11 Ultra için neredeyse aynı tek çekirdek performansı karşımıza çıkıyor. Elbette bunlar farklı soğutma çözümlerine sahip farklı telefonlar, bu yüzden net bir şey demek zor.

Son zamanlarda Samsung, Galaxy S22 serisinde benzer şekilde uygulama kısıtlamaları yapıdı. Şirket özür diledi ve kullanıcıların kısıtlamayı devre dışı bırakmasına izin veren bir güncelleme yayınlamaya başladı. Xiaomi’nin de böylesi bir hata yapması problemlere yol açabilir, ancak şirket bu durumu nasıl idare edecek göreceğiz.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar