Çarşamba, Aralık 7, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilXiaomi uygulamaları yavaşlattığını kabul etti

Xiaomi uygulamaları yavaşlattığını kabul etti

Ulaş Utku Bozdoğan: Xiaomi uygulamaları yavaşlattığını kabul etti 1

Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefon ve tabletlerinde performans için uygulamaları yavaşlattığı haberinin ardından Xiaomi Mi 11 modelinde de aynı konu tespit edilmişti. Xiaomi bunu reddetmedi. 

Xiaomi telefonları yavaşlatıyor mu?

Xiaomi Mi 11 akıllı telefon modelinde Geekbench kurucusu tarafından keşfedilen optimizasyon, benchmark haricindeki uygulamaların performansını kısıtlıyor. Geekbench yazılımını Fortnite olarak isimlendiren John Poole, yüzde 15-30 arasında performans düşüşüne şahit olmuş.

Xiaomi Mi 11 planlı yavaşlatma mı yapıyor?

6 gün önce eklendi

Xiaomi yaptığı açıklamada performansın dengelenmesi ve aşısı ısınmanın önüne geçmek gibi kriterleri göz önüne alarak optimizasyon yapıldığını belirtti. Üst seviye ve amiral gemisi modellerinde kullanıcılara 3 farklı performans modu sunuluyor. Bununla birlikte neden benchmark uygulamalarında kısıtlama olmadığı açıklanmadı. 

Görülen o ki belirli bir sıcaklık değerine ulaşınca üreticiler cihazlarında performansı kısıtlamaya çalışıyor ancak sorun benchmark uygulamalarında bunun yapılmaması. O zaman bir aldatma durumu ortaya çıkıyor. 
 

  • Anasayfa
  • Mobil Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Xiaomi’dan yavaşlatma itirafı

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar