Çarşamba, Şubat 8, 2023
Google search engine
Ana SayfaMobilXiaomi'den aygıtları zihin gücüyle denetim etmeyi sağlayan baş bandı: MiGu

Xiaomi’den aygıtları zihin gücüyle denetim etmeyi sağlayan baş bandı: MiGu

İnanç Can Çekmez: Xiaomi'den aygıtları zihin gücüyle denetim etmeyi sağlayan baş bandı: MiGu 1

Yenilikçi bir ürün olan Xiaomi MiGu kullanıcıların akıllı ev ürünlerini beyin dalgalarını kullanarak zihinleriyle kontrol etmelerini sağlayacak bir kafa bandı olarak tanımlanabilir. Ütopik cihaz, Xiaomi Group‘un üçüncü çevrimiçi hackathon’unda birincilik ödülünü kazanan projenin bir parçası.

Intel, Wi-Fi 7 yarışında Apple’ı geçti

19 sa. önce eklendi

Hayatı kolaylaştırması amaçlanıyor

Xiaomi MiGu kafa bandının, kullanıcıların akıllı ev ürünlerini zihinlerinin gücüyle kontrol etmelerine izin vermekle kalmayıp, aynı zamanda beyin dalgalarını kullanarak sürüş sırasındaki yorgunluğu da takip edeceği söyleniyor. MiGu kafa bandının geliştiricileri, cihazın elektrik sinyallerini almaya yardımcı olan üç noktası olduğunu iddia ediyorlar.

İnanç Can Çekmez: Xiaomi'den aygıtları zihin gücüyle denetim etmeyi sağlayan baş bandı: MiGu 2

Ürünün, noktalar arasındaki potansiyel farkı kullanarak kullanıcının EEG‘sini (elektroensefalografi) okuyabileceği belirtiliyor. Projenin mühendisi, herkesin daha doğal bir etkileşim yolu ile daha rahat bir akıllı hayatın keyfini çıkarmasını sağlamayı umduklarını belirtti. Kafa bandının ticari hale getirilip satışa sunulacağı henüz kesin olmasa da, ürün oldukça ilginç görünüyor ve şirket ticarileştirmeye karar verirse çok dikkat çekeceği söylenebilir.

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar