Pazartesi, Haziran 5, 2023
Ana SayfaDonanımXiaomi’nin sudan ucuz yeni güvenlik kamerası satışa sunuldu

Xiaomi’nin sudan ucuz yeni güvenlik kamerası satışa sunuldu

Xiaomi, Çin’deki tüketicilere yeni bir güvenlik kamerası sunmuş durumda. Akıllı konut aksesuarının resmi ismi “Xiaomi Smart Camera 3 PTZ”. İsminden de anlaşılabileceği üzere, bu aygıt pan, tilt ve zoom fonksiyonlarını destekliyor.

En kıymetli özelliği, Xiaomi’nin 5MP sensörlü birinci akıllı kamerası olması. Bu nedenle, aygıt 3K çözünürlüğe kadar takviye sağlıyor. Eser, 249 yuan (~35 dolar) fiyat etiketiyle satışa sunuldu ve esasen satın alınabilir durumda. Fakat, küresel erişilebilirlik hakkında şimdi resmi bir açıklama yapılmadı.

Xiaomi Smart Camera 3 PTZ, şifreleme takviyesi sunan Mijia MJA1 güvenlik yongasıyla çalışır. 360° yatay görüş açısına ve 109° dikey görüş açısına sahiptir. 5MP sensör, 3K imaj kalitesi (2960 x 1666 piksel) sağlar. Daha net gece görüşü için 8 ultra-mor ışıkla desteklenir.

Xiaomi’nin yeni güvenlik kamerası satışa sunuldu

Kamera, AI kullanarak insanları algılayabilir ve hatta onları takip edebilir. Bu süreç aygıtta lokal olarak gerçekleşir. Lakin, yüz tanıma özelliği bulutu gerektirir. Kullanıcılar, aygıtı aile üyeleriyle paylaşabilirler. Tıpkı anda en fazla üç kişi kameraya erişebilir.

İki taraflı ses takviyesi mevcuttur. Kamera, 8 metreye kadar insan seslerini algılayabilir, bu evvelki modellere kıyasla 5 metreden 8 metreye bir yükseltmedir. Aygıt, çift bantlı WiFi’ı takviyeler ve H.265 kodlamayla görüntüleri kaydederek daha az depolama alanı tüketir. 512GB’a kadar MicroSD kartı destekler ve kullanıcılar bulut yahut NAS depolaması ortasında seçim yapabilirler.

Son olarak, rastgele bir Xiaomi akıllı mesken eserinde olduğu üzere, Xiaomi Smart Camera 3 PTZ, Mijia platformunu kullanır. Fakat, şayet aygıt küresel pazarlara gelirse, Google Asistan ve Amazon Alexa ile uyumlu olması bekleniyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar