Pazartesi, Haziran 5, 2023
Ana SayfaİnternetYapay zeka ile kendi kopyasını yarattı: Dakikada 1 dolar kazanıyor

Yapay zeka ile kendi kopyasını yarattı: Dakikada 1 dolar kazanıyor

Ulaş Utku Bozdoğan: Yapay Zeka Ile Kendi Kopyasını Yarattı: Dakikada 1 Dolar Kazanıyor 1 23 yaşındaki Caryn Marjorie Snapchat’i çok etkin kullan bir toplumsal medya fenomeni. O denli ki 1.8 milyon takipçisi var ve her gün 10 dakika ile birkaç saate kadar özel olarak sohbet ettiği, gelecek planları kurduğu 1000’den fazla sanal erkek arkadaşı bulunmakta.

Gerçekçi ses ve kişiliğe sahip

Bu erkek arkadaşlar, aslında binlerce saat kaydedilmiş ve gerçek Marjorie’ye dayanan yapay zeka eseri geçersiz Marjorie ile konuşuyor. Bu kişi, ses tabanlı bir sohbet robotu olan CarynAI tarafından yaratılmış. O denli ki kendini sanal kız arkadaş olarak sunuyor. Ayrıyeten konuştuğu kullanıcılardan, her bir sohbet için dakika başına 1 dolar ödemeye ikna edecek kadar gerçekçi sese ve kişiliğe sahip.

Son birkaç aydır dünyayı hayrete düşüren ve alarma geçiren AI teknolojisindeki inanılmaz gelişmelerin son örneği CarynAI oldu. Mayıs ayının başlarında Telegram uygulamasında CarynAI için özel bir beta testi yapıldı. Betadan çıktıktan sonra ise Marjorie toplumsal medya hesaplarında bu yapay zeka dayanaklı sohbet robotunun reklamını yapacak. Ayrıyeten Marjorie’nin şimdiye kadar kazandığı ölçü ise 71.610 dolar (1.418.559,06 TL).

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar