Cuma, Aralık 9, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilYeni iPhone SE'nin RAM kapasitesi ortaya çıktı!

Yeni iPhone SE’nin RAM kapasitesi ortaya çıktı!

Bildiğiniz gibi Apple en ucuz iPhone’u iPhone SE’yi (2022) tanıttı. Yeni model tam olarak eskisine benziyor. Farklı olarak cihaz Apple’ın A15 Bionic çipine sahip. Yani iPhone SE 3, iPhone 13’te bulunan işlemcinin aynısına sahip.

Yeni bir rapora göre iPhone 13 ile paylaştığı tek ortak özellik bu değil. Yeni iPhone SE ayrıca 4 GB RAM’e sahip. Bu, 2020’deki selefinden 1 GB daha fazla ve bir kez daha iPhone 13 ile eşleşiyor. iPhone 13 Pro ve Pro Max’in hala daha fazlası var (6 GB) ancak Apple telefon dünyasında 4 GB bile oldukça fazla diyebiliriz.

Yeni iPhone SE’nin RAM kapasitesi ortaya çıktı!

Ulaş Utku Bozdoğan: Yeni iPhone SE'nin RAM kapasitesi ortaya çıktı! 1

Bu bilgiler, Apple’ın Peek Performance etkinliğinin ardından yayınladığı Xcode 13.3 RC içindeki dizelerden alındı. Aynı tür Xcode verileri, geçmişte birkaç iPhone neslinde RAM miktarlarını doğru bir şekilde ortaya çıkarmıştı. Dolayısıyla kaynağın güvenilir olduğunu söyleyebiliriz. Yeni iPhone SE bu Cuma 11 Mart’ta ön siparişe açılacak ve 18 Mart’ta satışa sunulacak.

Yeni iPhone SE 3 uzun süredir merakla bekleniyordu. Apple’ın en ucuz modeli olması gereken telefon ne yazık ki biraz zamlı bir halde geldi. Bunun haricinde tasarımda hiçbir şeyin değişmemesi de beklentileri karşılayamama sebeplerinden biri oldu. Cihaz tercih edilecek mi bekleyip göreceğiz.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar