Pazar, Eylül 25, 2022
Google search engine
Ana SayfaOyunYeni Tomb Raider Oyunu, Unreal Engine 5 ile Geliştiriliyor

Yeni Tomb Raider Oyunu, Unreal Engine 5 ile Geliştiriliyor

Crystal Dynamics, State of Unreal canlı yayınında yeni bir Tomb Raider oyunu üzerinde çalıştığını açıkladı. Unreal Engine 5 ile geliştiriliyor olması dışında oyun hakkında hiçbir şey bilmiyoruz.

Bununla birlikte Epic Games, State of Unreal canlı yayınında birkaç geliştiricinin oyun motorunun yeni sürümüyle çalıştığını açıkladı. Bu oyun stüdyolarından ikisi, The Coalition ve CD Projekt Red. Ki zaten CD Projekt Red, yeni Witcher oyununu Unreal Engine 5 üzerinde geliştirdiğini açıklamıştı.

Bu canlı yayında son olarak bahsedilen geliştirici stüdyo ise Crystal Dynamics idi. Crystal Dynamics’te Tomb Raider markasının genel müdürü konumunda olan Dallas Dickinson yeni oyunun geldiğini duyurdu. Ancak oyunla ilgili herhangi bir ayrıntı paylaşmadı. Hatta Lara Croft’un oyunda olacağını bile doğrulamadı. Ancak hayranların bekledikleri sinematik aksiyon-macera deneyimini sunmayı umduklarını ifade etti.

Bu arada serinin son oyunu, 2018 yılında piyasaya sürülen Shadow of the Tomb Raider idi ve bu oyun Eidos-Montreal tarafından geliştirilmişti. Ayrıca geçtiğimiz yıl serinin 25. yıl dönümüydü ve geçen yıl Tomb Raider: Reloaded adlı bir mobil oyunun yayınlanması dışında seriyle ilgili hiçbir yeni duyuru yapılmadı.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar