Pazar, Nisan 2, 2023
Google search engine
Ana SayfaSosyal MedyaYouTube Music bu özelliği ile çok konuşulacak

YouTube Music bu özelliği ile çok konuşulacak

YouTube için dünyanın en popüler video izleme sitesi diyebiliriz. Bununla birlikte Google’ın amacı, YouTube’u video izleme sitesi kimliğinin çok ötesine taşımak. Bu kapsamda son zamanlarda yapılan güncellemeler ile ünlü internet sitesi, daha çok bir sosyal medya platformu hüviyetine bürünmeye başladı.

Öte yandan müzik kategorisini de boşlamak istemeyen Google, bunun için YouTube Music uygulamasını geliştirmeye devam ediyor. Teknoloji devinin bu amaçla üzerinde çalıştığı son özellik ise oldukça dikkat çekecek gibi görünüyor.

YouTube Music bu özelliği ile çok konuşulacak

YouTube Music üzerinde test edilen en yeni özelliğin amacı, kullanıcıların bir zamanlar sıkça dinlediği ancak daha sonra yeni şarkıların çıkmasıyla birlikte unuttuğu müzikleri yeniden hatırlatmak. “Unutulan Favoriler” ismi verilen bu yeni özellik, kimi zaman yıllar öncesini kimi zaman ise birkaç hafta öncesini tarayacak ve defalarca dinlediğiniz, dinlemekten sıkılmadığınız ancak daha sonra unuttuğunuz müzikleri yeniden ister listeler halinde isterseniz de teker teker sizlere hatırlatacak.

Şu an için uygulama hala test aşamasında. Yani kullanıcıların beğenisine sunulmasına henüz vakit var. Ancak Google’a yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre, test aşaması son derece iyi giden özelliğin bütün kullanıcıların beğenisine sunulmasının önünde herhangi bir engel kalmadı. Bu nedenle “Unutulan Favoriler” özelliğinin çok kısa bir süre içerisinde bütün YouTube Music kullanıcılarının beğenisine sunulacağı tahmin ediliyor.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar