Pazartesi, Ocak 30, 2023
Google search engine
Ana SayfaİnternetYouTube, premium aboneleri için yeni bir özelliği daha test ediyor

YouTube, premium aboneleri için yeni bir özelliği daha test ediyor

YouTube, premium abonelerin herhangi bir videoyu yakınlaştırmalarına olanak tanıyan yeni bir mobil uygulama özelliğini test ediyor. Şu anda deneysel özellikler arasında yer alan özellik, videolar için yakınlaştırma imkanı sunuyor; tam ekran yatay görünümde çalışıyor.

Şirkete göre, yakınlaştırma özelliği 1 Eylül’e kadar testte kalacak ve bu süre içerisinde kullanıcı geri bildirimleri toplanacak.

Yakınlaştırmak için sıkıştırın başlığı ile sunulan özelliği etkinleştirmek için telefonunuzdan veya web sitesinden YouTube’un ayarlar menüsünü açın. YouTube Premium’a abone olduğunuz sürece, “yeni özellikleri deneyin” bölümünü göreceksiniz. Şu anda test için kullanılabilen tek özellik yakınlaştırma işlevi. Katıl düğmesi ile siz de özelliği denemeye başlayabilirsiniz.

Ancak katıl düğmesine bastığınız anda özellik aktif hale gelmeyebilir. Bizim yaptığımız denemelerde özelliği çalıştırmayı henüz başaramadık. Bu yüzden teste katılmakla gerçekten sıkıştırma hareketini kullanabilmek arasında bir gecikme olabilir gibi görünüyor. Ancak bir kez aktif olduğunda, videoları 8x’e kadar yakınlaştırabilmeniz mümkün olacak.

Android ve iOS’ta çeşitli erişilebilirlik işlevleriyle YouTube’un içeriğini yakınlaştırmanın yolları zaten var ve bunu bir masaüstü tarayıcıda yapmak çok kolay. Ancak bunu mobil uygulamada isteğe bağlı yerel bir özellik olarak kullanmak çok daha kullanışlı olacak gibi görünüyor.

Kaynak:  Chip

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar