Pazartesi, Aralık 5, 2022
Google search engine
Ana SayfaBilimABD Uzay Kuvvetleri, beklenen misyonlara uzayın dijital ikiziyle hazırlanacak

ABD Uzay Kuvvetleri, beklenen misyonlara uzayın dijital ikiziyle hazırlanacak

Şinasi Kaya: ABD Uzay Kuvvetleri, beklenen misyonlara uzayın dijital ikiziyle hazırlanacak 1

ABD Uzay Kuvvetleri, uzay ortamının sanal bir kopyasının geliştirilmesi için Slingshot Aerospace ile anlaştı. 39 aylık bir sözleşme kapsamında Slingshot Aerospace, Digital Space Twin ve Slingshot Laboratory teknolojilerini geliştirmek için 25,2 milyon dolar alacak.

Uydu fırlatmak için de kullanılabilecek

Digital Space Twin, ABD Uzay Kuvvetleri’nin mevcut ve gelecekteki tehditleri analiz etme ve bunlara yanıt verme yeteneklerini iyileştirmeye yardım edecek. Simülasyon, kullanılmak istenilen anda alanın gerçek zamanlı durumunu gösterecek. Digital Space Twin, yörüngedeki nesnelerin gerçek zamanlı haritasını ve uzay hava durumu verilerini fizik tabanlı modellemelerle birleştirecek.

Simülasyon ayrıca yörüngeye uydu fırlatılması gerektiğinde en güvenli, en hızlı ve en etkili yolunu modelleyip ve değerlendirebilecek.

Xiaomi’nin yeni NAVEE N65 elektrikli scooter’ı Avrupa’ya geliyor

1 gün önce eklendi

Sözleşme kapsamında yer alan Slingshot Laboratory ise astrodinamiğin temellerini ve gelişmiş kavramlarını öğreten bir eğitim programı olacak. Programdaki asıl amaç olarak öğrencilerin kendi sanal ortamlarını yöneterek operasyonel ortamlarda daha hızlı ve daha iyi karar vermelerine olanak tanıyacak temel teorileri öğrenmelerini sağlamak gösteriliyor.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Diğer Yazılım Haberleri
  • ABD Uzay Kuvvetleri, uzayın dijital ikizini kullanacak

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar