Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaMobiliPhone 15'in Yeni Renk Seçenekleri Ortaya Çıktı: Pro Modellerdeki Mat Tasarım, Standart...

iPhone 15’in Yeni Renk Seçenekleri Ortaya Çıktı: Pro Modellerdeki Mat Tasarım, Standart Modellere de Geliyor

ABD merkezli teknoloji devi Apple, yaklaşık 3 ay sonra iPhone 15’i tanıtacak. Zaman giderek daralırken, iPhone 15 ile ilgili iddialar kazanı da her geçen gün biraz daha fazla kaynıyor. Gelen son haberler ise iPhone 15’in iPhone 14 Pro ile önemli bir ortak noktaya sahip olacağınıgözler önüne seriyor.

Bugüne kadar dile getirilen iddialar, iPhone 15’in iPhone 14 Pro’daki 48 MP ana kamera ve Dynamic Island özelliklerini alacağını ortaya koydu. Yeni iddialar, iPhone 14 Pro’daki mat arka yüzeyin de iPhone 15’e geleceğini ortaya koyuyor. Bu iddianın gerçek olması halinde iPhone 15, tasarım olarak iPhone 14’ten çok daha premium hissettiren bir model olarak karşımıza çıkabilir. Bu bilginin kaynağının iPhone 14’e sarı renk seçeneği geleceğini ilk ortaya çıkaran kişi olduğunu söyleyelim.

Koyu kırmızı ve turkuaz iPhone 15 yolda olabilir

Ulaş Utku Bozdoğan: Iphone 15'In Yeni Renk Seçenekleri Ortaya Çıktı: Pro Modellerdeki Mat Tasarım, Standart Modellere De Geliyor 1
*temsili görsel

iPhone 14 ile iPhone 14 Plus modellerinde parlak bir arka yüzey bulunuyor. Pro modellerde ise bunun yerine mat bir arka yüzey var. Peki Pro modeller ile normal modeller arasında hiç fark olmayacak mı? Kaynağımız bununla ilgili net bir şey söylemiyor ancak Apple, bu yıl önemli bir adım atıp, Pro modellerde titanyum çerçeve kullanmaya başlayabilir. Bunu eylül ayında göreceğiz.

Ulaş Utku Bozdoğan: Iphone 15'In Yeni Renk Seçenekleri Ortaya Çıktı: Pro Modellerdeki Mat Tasarım, Standart Modellere De Geliyor 3
​*temsili görsel

Aynı kaynağa göre Apple, iPhone 15 ile birkaç yeni renk seçeneğini de tüketicilere ulaştıracak. Kaynağın iddiasına göre bu renklerden bir tanesi koyu kırmızı olacak. Ancak bu renk (PRODUCT)RED olarak isimlendirilen seçenekten ayrı olacak ve sadece Pro modelde bulunacak. iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ta ise turkuaz renk seçeneğinin bulunacağı öne sürülüyor. Sen son iPhone 13 serisinde mavi tonlarında renk seçenekleri görmüştük.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar