Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaBilimHibrit eğitim geliyor! Öğrenciler isterlerse Ekim ayında okula başlayacaklar!

Hibrit eğitim geliyor! Öğrenciler isterlerse Ekim ayında okula başlayacaklar!

Öğrencilerin merakla bekledikleri yaz tatili nihayet başladı. Yalnızca Türkiye’de değil, tüm Avrupa’da öğrenciler yaz tatilinin keyfini sürmeye başladılar. Şayet büyük bir aksilik yaşanmazsa okulların Eylül ayında yeni eğitim öğretim yılının startını vermesi bekleniyor. Yalnız bu yıl farklı bir durum kelam konusu.

Malum 2020 yılında yaşanan pandemi ile birlikte hayatımıza yeni bir kavram girmişti. Hibrit eğitim. Bu eğitim modelinde kimi derseler okulda, birtakım dersler ise uzaktan okutuluyordu. Hakikaten bu durum eğitimin aslında okullara mahkum olmadığını da gözler önüne sermişti. Bilhassa de özel eğitime muhtaç olan çocuklar için bu bulunmaz bir fırsat olarak nitelendirildi.

Hibrit eğitim geliyor! Öğrenciler isterlerse Ekim ayında okula başlayacaklar!

Yeni eğitim öğretim yılında kimi Avrupa ülkeleri, okulların birinci bir aylık kısmını uzaktan eğitime ayırma kararı aldı. Bu devirde, öğrencilere oryantasyon eğitimi verilerek okula alışmaları sağlanacak ve geçmiş devirdeki bilgiler tazelenecek. Eğitimlere katılmak ise öğrencilerin inisiyatifine bırakılmış durumda.

Aynı sistemin Türkiye’de de uygulanması mümkün görünüyor. Şimdi çıkmış net bir karar olmasa da öğrencilere 1 aylık uzaktan eğitim yoluyla oryantasyon eğitimi sağlanmasının negatif bir yanı yok. Bu bağlamda okullar 1 ay gecikmeli başlayacak ve öğrenciler Ekim ayında sınıflarına kavuşacaklar.

Ne dersiniz, Türkiye’nin de bu eğitim sistemini programına katması hoş olmaz mıydı? Yorumlarınız hem bizler, hem de yetkililer için değerli.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar