Pazar, Mart 26, 2023
Google search engine
Ana SayfaİnternetAmazon itirafçısı Jeff Bezos’tan yardım istedi

Amazon itirafçısı Jeff Bezos’tan yardım istedi

Ulaş Utku Bozdoğan: Amazon itirafçısı Jeff Bezos’tan yardım istedi 1

Bazen bir ortamdaki haksızlıkları ortaya çıkarmak hep fayda getirmiyor. Eğer karşı tarafın biraz gücü varsa konu örtbas ediliyor ve hatta sızıntıları yapan kişiler yargılanarak ceza alabiliyor. Foxconn tesislerinde de buna benzer bir olay yaşandı. 

Amazon itirafçısı zorda

2019 yılında Amazon China ve tedarikçisi Foxconn ile ilgili önemli bir iddia ortaya atılmıştı. Amazon Echo ve Kindle üretimini yapan Foxconn Hengyang tesislerinde çocuk yaşta işçi çalıştırıldığına dair bazı belgeler sızdırılmıştı. 

Amazon China kesinlikle böyle bir durumun söz konusu olmadığını ve kanunsuz işçi çalıştırmaya karşı önemli bir mücadele yürüttüklerini belirtti. Foxconn ise bağımsız kontrolcüler ile sürekli tesisleri denetlediklerini duyurdu. Haliyle sızıntıyı yapan Tang Mingfang polis tarafından göz altına alındı ve tutuklandı. 

2 yıl hapiste kalan Mingfang geçtiğimiz Eylül ayında tahliye edilmişti. Masum olduğunu ve itiraflarının da gerçek olduğunu ifade eden Mingfang, Jeff bezos’a bir mektup yazdı. İtirafçı söz konusu olayların doğru olduğunu ve Bezos’un bunu araştırdığında gerçeği kendisinin de göreceğini dile getirdi. Bu sayede atılan suçlamalardan beraat ederek toplum nezdinde kendisini de aklanacağını vurguladı. Şimdilik Bezos’tan herhangi bir karşılık gelmedi. 
 

  • Anasayfa
  • Internet
  • Diğer Haberleri
  • Jeff Bezos’tan ilginç istek

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar