Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaMobilAmazon’un son tableti Fire Max 11 yeni bir devrin başlangıcı olabilir

Amazon’un son tableti Fire Max 11 yeni bir devrin başlangıcı olabilir

Amazon’un tüketici elektroniği kısmı bir dizi donanım üretirken, stratejilerinin büsbütün deneme yanılma üzerine heyeti olduğunu söyleyebiliriz. Eserlerin kalabalık ortasında kaybolması kolay olsa da, Fire Max 11 üzere bir eser için bu durum geçerli olmamalı.

229.99 dolarlık fiyatla satılan Fire Max 11, 11 inçlik (2000 x 1200, 213 PPI) bir ekrana sahip bir Android tablettir. Yonga seti, 2.2 GHz’ye kadar 2x Arm Cortex-A78 ve 2 GHz’ye kadar 6x A55 ile sekiz çekirdekli bir MediaTek tarafından desteklenmektedir. 4GB RAM ve 64GB depolama alanıyla donatıldı. Aygıtın pil ömrünün 14 saat olduğu belirtiliyor ve bir microSD kart yuvası bulunuyor.

Ek olarak, 100 dolar daha fazla ödeyerek klavye, art kapağı/standı ve bir stilus elde edebilirsiniz. Amazon’un eser sayfası, 329.99 dolarlık modelin Microsoft 365 uygulama paketiyle birlikte kullanılmasını öneriyor, bu da eserin açık bir formda verimlilik üzerine odaklandığını gösteriyor. Şimdi kalite ve performans hakkında bir şey söylemek için erken, lakin kağıt üzerinde hayli etkileyici görünüyor.

Amazon’un son tableti Fire Max 11 yeni bir devrin başlangıcı olabilir

Bunun aslında Google’ın “Android Tabletleri” “bilgisayarın geleceği” olarak adlandırdığında arzuladığı her şey olduğunu söyleyebiliriz. Şirket bu mevzuda şunları söz etti: “Bilgisayarın geleceğinin daha güçlü ve yetenekli tabletlerin tarafına kaydığına inanıyoruz. Yeni ve daha uygun üretkenlik ve yaratıcılık yollarının kilidini açan kahraman tecrübelerinde sıkıntısız dayanak sunarak, hesaplama ve girişin yeni bir kısmını sunmak için uğraş sarf ediyoruz.”

Google, bilhassa stilus tabanlı uygulamaların yaygınlaşmasını istiyor ve büyük (dokunmatik) ekranların “klavyeye fizikî olarak bağlı olmamasının” beklenmedik kullanım senaryolarına yol açacağını düşünüyor. Fiyatın büyük bir etken olduğu dizüstü bilgisayar satışlarının, tabletler tarafından geçilme ihtimalini de açıkça lisana getiriyor.

Artık tabletlerin yalnızca tüketim amaçlı kullanılmaktan öteye geçtiği ve yaratıcılık ve üretkenlik için kullanılmaya başlandığına inanılıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar