Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaMobilAndroid 15, pil sıhhatini gösterecek

Android 15, pil sıhhatini gösterecek

Android işletim sistemi, her geçen gün daha sezgisel ve kullanıcı dostu hale geliyor. Google, son birkaç güncelleme ve özellik eklemeleriyle işletim sistemine hakikaten yararlı özellikler ekledi. Şimdiyse, Android 15’in nihayet pil sıhhati ayarlarını ekleyeceği tarafında raporlar var. Bu sayede kullanıcılar, pilin şarjı ne kadar mühlet tutabileceğini denetim edebilecekler.

Google, Android 15 ile pil sıhhatini gerekli bir seçenek olarak düşünmeye başlamış görünüyor. Apple’ın bu özelliği uzun vakittir sunuyor olmasına karşın, Android’in kimi özelliklerinin de iOS’a geçtiğini göz önünde bulundurduğumuzda, bu durumu bir kopyalama olarak nitelendirmek gerçek olmaz. Bu yüzden bu tartışmayı burada sonlandırmamız gerekiyor.

Android 15, pil sıhhatini gösterecek

Görüldüğü üzere, üstteki ekran imajında belirtildiği üzere, bu özellik en son Aralık ayında gerçekleşen özellik güncellemesi sonrasında erişilebilir hale geldi. Lakin, bu özelliğe biraz kurcalama sonucu erişilebiliyor ve erişildiğinde de fazla bilgi görünmüyor. Pil sıhhati gösterilmiyor ve bu muhtemelen bu özelliğin tam olarak Android 15 ile geleceği için olabilir.

Android 15’in bir yıl sonra çıkması bekleniyor ve Google’ın yayınlayacağı özellik güncellemeleri göz önüne alındığında, bu özellik bir sonraki büyük işletim sistemi sürümünden evvel çıkabilir. Ne olursa olsun, Google’ın bu husus üzerinde çalışmaya karar vermiş olması sevindirici zira bu kadar değerli bir özelliğin herkes için sunulması vakti gelmişti.

Önümüzdeki aylarda Android 15 ve Google’ın yapacağı öbür değişiklikler hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacak ve her zamanki üzere, sizleri Android 15 hakkında öğrendiğimiz her şey ve başka değişiklikler hakkında bilgilendirmeye devam edeceğiz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar