Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaMobilApple, AirTag İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınladı

Apple, AirTag İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınladı

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan ABD merkezli Apple, geçtiğimiz yıl eşyalarınızı kaybetmenizi engellemeyi amaçlayan ‘AirTag’ isimli cihazını tanıtmıştı. Türkiye’de 469 TL’den başlayan fiyatla satılan bu cihazın; bavul, anahtar ve daha birçok kolayca kaybolan eşyayı bulmada oldukça kullanışlı olacağı ifade edilmişti.

Ancak ürünün piyasaya sürülmesinin ardından güvenlik konusunda birçok sorunla karşılaşıldığına dair haberler gelmeye başlamıştı. Cihazın insanları takip etmek için kullanılması da bunlardan biriydi. Geçtiğimiz aylarda ABD’de yaşayan bir kadının arabasına gizlice yerleştirilen bir AirTag bulduğunu sizlere aktarmıştık. Bunun yanı sıra cihazın hacklenilebildiğine dair haberler de gelmeye başlamıştı. Bu yüzden de dev şirket, bu tarz sorunların önüne geçmek için güncellemeler yayımlamaya başlamıştı. Şimdi de bu konuda bir hamle daha yapıldı.

AirTag’ın sesini artıran yeni bir güncelleme yayımlandı

Ulaş Utku Bozdoğan: Apple, Airtag İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınladı 1

Kullanıcıların cihazı bulması için ses çıkarma özelliğine sahip olan AirTag’ler için yeni bir güncelleme yayımlandı. Cihazınızın iOS’un 14.5 veya daha yukarısı bir versiyonuna sahip olmasını gerektiren bu yeni güncelleme, AirTag ürünün daha fazla ses çıkarmasını sağlayacak. Açıklamalara göre bu sayede oldukça küçük bir boyuta sahip olan cihazın yerini tespit etmek çok daha kolay hâle gelecek.

İnsanların isteği dışında takip edilmesini engellemeye de yardımcı olabilecek yeni yazılım güncellemesi ile ilgili bir destek belgesi de paylaşan Apple açıklamalarında, “Bilinmeyen bir AirTag’ın yerini daha kolay tespit etmek için istenmeyen takip uyarısı sesinin tonu ayarlanabilir hâle geldi” ifadelerini kullanarak yapılan güncellemeyi tanıttı.

Yeni güncelleme nasıl yapılır

Ulaş Utku Bozdoğan: Apple, Airtag İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınladı 3

Şimdilik bazı AirTag kullanıcıları tarafından erişilebildiği belirtilen güncellemenin, 13 Mayıs’tan itibaren herkese açılacağı da gelen haberler arasında yer aldı. Bunun yanı sıra dev şirket güncellemenin nasıl yapılacağını da paylaştığı belgede gösterdi. Yeni AirTag güncellemesi için;

  • Bul uygulamasını açın
  • Nesneler sekmesine dokunun.
  • Buradan AirTag’ınızı seçin
  • Bunun ardından 1.0.301 numaralı güncelleme karşınıza çıkacak.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar