Cumartesi, Mart 25, 2023
Google search engine
Ana SayfaMobilApple Aksesuarları Lightning Yerine Type-C Kullanabilir

Apple Aksesuarları Lightning Yerine Type-C Kullanabilir

Bundan birkaç ay önce Avrupa Komisyonu çoğu elektronik cihaz için kablolu şarjın standart olarak USB-C kullanması gerektiğini söyleyen bir teklif sunmuştu. Buna akıllı telefonlar, tabletler, kameralar, kulaklıklar, taşınabilir hoparlörler ve el konsolları da dahil. Bunun arkasındaki sebep, tüketicilerin eski kabloları farklı cihazlarda yeniden kullanacakları için e-atığı azaltmaya yardımcı olmasıydı. Şimdi, Apple bu geçiş için hazırlanmaya başladı gibi görünüyor. Böylece Apple aksesuarları Lightning yerine Type-C kullanmış olacak.

Geçtiğimiz günlerde iPhone akıllı telefonların 2023 yılında USB-C şarjına geçeceğini iddia eden birkaç haber ortaya çıktı. İddiaya göre iPhone 15 Lightning bağlantısını kullanmayacak.

Analist Ming-Chi Kuo, bu bağlantının diğer Apple aksesuarları için de geçerli olacağını belirtiyor. Yani buna AirPods, Magic Keyboard, Magic Mouse, MagSafe Pil Paketi ve daha fazlası da dahil olacak. Avrupa Komisyonu önerisinin yukarıda belirtilen tüm cihazlar için geçerli olup olmadığı biraz belirsiz ancak Apple yine de standart olarak USB-C şarjına geçiyor gibi görünüyor.

Kuo, geçişin “öngörülebilir gelecekte” gerçekleşeceğini belirtmiş, bu nedenle beklenen 2023 zaman çizelgesine uyup uyulmayacağı şu anda net değil. Analist ayrıca, MagSafe ekosisteminin henüz yeterince olgunlaşmadığını ve kablosuz teknolojinin de olmadığını söyleyerek kablosuz olarak şarj olan portsuz bir iPhone fikrini reddediyor.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar