Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaDonanımApple Car'ın Üst Seviye Yöneticisi İşten Ayrıldı!

Apple Car’ın Üst Seviye Yöneticisi İşten Ayrıldı!

Apple’ın yıllardır konuşulan elektrikli otomobil projesi son bir yıl içinde somut adımlarla gündeme gelmişti. Şirketin elektrikli otomobil üzerinde çalıştığı kesin olarak bilinirken, son haftalarda bu ekipten olumsuz haberler gelmeye başladı. Geçtiğimiz haftalarda dağıldığı bile iddia edilen ekibin bugün en üst düzey yöneticilerden birini kaybettiği açıklandı.

Apple’ın üst düzey yöneticisinin şirketten ayrıldığı haberi, otonom teknolojileri üzerine çalışan Luminar tarafından paylaşılan duyuruyla görüldü. Luminar, henüz yaklaşık 7 ay önce Tesla’dan Apple’a geçiş yapan ve elektrikli araba projesinin yöneticilerinden biri olan Christopher Moore’un işe alındığını açıkladı. Moore’un Luminar Technologies’de yazılım geliştirme bölümünün başında olacağı belirtildi.

Apple’ın elektrikli otomobil hayalleri suya mı düşüyor?

İnanç Can Çekmez: Apple Car'In Üst Seviye Yöneticisi İşten Ayrıldı! 1

Christopher Moore, Apple otomobil projesinin düşen yapraklarının sonuncusu oldu. Hatta Bloomberg’e göre ardımızda bıraktığımız 2 yıllık süreç boyunca Apple Car projesinin yönetimini üstlenen kadronun neredeyse tamamı görevi bıraktı. Moore’dan önce görevi bırakan son isimse Apple’dan Alphabet’in DeepMind ekibine geçiş yapan Ian Goodfellow idi.

Öte yandan Apple, kaybettiği çalışanlarının yerini de doldurmaya devam etti. Şirketin şu ana kadar Ford, Rivian ve otomobil endüstrisindeki diğer dev isimlerden önemli yöneticileri ekibine kattığı biliniyor. Fakat Apple’daki çalışanların sürekli işe girip çıkması, projenin kötüye gittiğinin bir işareti olarak yorumlanıyor.

Luminar, Moore ile birlikte bir Türk’ü de transfer etti:

İnanç Can Çekmez: Apple Car'In Üst Seviye Yöneticisi İşten Ayrıldı! 3

Tüm bunlardan bağımsız olarak Luminar, Moore duyurusuyla birlikte bir ismin daha şirkete dahil olduğunu paylaştı. Luminar bünyesine katılan diğer isim, NVIDIA bünyesinde otomobil sektörü için görev yapan tecrübeli isim Taner Özçelik oldu. Özçelik, Luminar’a Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür olarak katıldı.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar