Cuma, Nisan 19, 2024
Ana SayfaMobilApple, iPhone 15'in çok ısınma meselelerine yönelik bir düzeltme üzerinde çalışıyor

Apple, iPhone 15’in çok ısınma meselelerine yönelik bir düzeltme üzerinde çalışıyor

Şirket, art plan aktifliğinin, bir iOS 17 kusurunun ve üçüncü taraf uygulamaların sıkıntıya neden olduğunu söylüyor.

Bir sözcü, yaptığı açıklamada, “iPhone’un beklenenden daha sıcak çalışmasına neden olabilecek birkaç şartı belirledik” dedi. “Arka plan aktifliğinin artması nedeniyle aygıt, heyetimin yahut geri yüklemenin akabinde birinci birkaç gün içinde daha sıcak olabilir. Ayrıyeten iOS 17’de kimi kullanıcıları etkileyen bir yanılgı bulduk ve bu, bir yazılım güncellemesiyle çözülecek. Diğer bir sorun üçüncü taraf uygulamalara yönelik, sistemin çok yüklenmesine neden olan birtakım son güncellemeleri içeriyor. Bu uygulama geliştiricileriyle, kullanıma sunulma sürecinde olan düzeltmeler üzerinde çalışıyoruz.”

Apple, iPhone 15’in çok ısınma meselelerine yönelik bir düzeltme üzerinde çalışıyor

Söz konusu uygulamalar ortasında Uber, Instagram ve Asphalt 9 yer alıyor. Meta, Instagram için esasen bir düzeltme yayınladı.

Kesinlikle meseleye yol açmayan şey ise titanyum çerçeve: Apple, MacRumors’a dizaynın aslında paslanmaz çelik çerçeveli evvelki modellere nazaran daha âlâ ısı dağılımı sağladığını söyledi. Şirket ayrıyeten sorunun direkt A17 Pro çipiyle ilgili olmadığını ve gelecek düzeltmenin performansı hiçbir formda düşürmeyeceğini söyledi. Son olarak, iPhone 15, USB-C PD ile büsbütün uyumlu olduğundan ve çok ısınmadan kaynaklanan hasarları önlemek için yerleşik muhafazaya sahip olduğundan, bunun yüksek güçlü şarj aygıtlarıyla da ilgisi bulunmuyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar