Pazartesi, Nisan 15, 2024
Ana SayfaMobilApple uyardı! iPhone 15'in problemleri bitmiyor!

Apple uyardı! iPhone 15’in problemleri bitmiyor!

Akıllı telefon pazarının en kıymetli isimlerinden birisi olan Apple, bildiğiniz üzere kısa müddet evvel iPhone 15 ailesini satışa sundu. iPhone 15 ailesine erkenden ulaşmak isteyen teknoloji tutkunları uzun kuyruklara girmekten çekinmezken, fiyatların yüksekliği de kullanıcıları iPhone sevdasından geri döndüremedi. Tüm bu gelişmeler yaşanırken ABD merkezli teknoloji devinden kıymetli bir ikaz geldi. Apple, kullanıcılarını iPhone 15 serisini kılıfsız formda kullanmamaları konusunda uyardı.

Apple uyardı! iPhone 15’i kılıfsız kullanırsanız rengi solabilir!

Apple yaptığı açıklamada iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerini satın alan şahısları açık biçimde uyardı. Şirket tarafından yayınlanan yeni bir raporda bu telefona sahip olan tüketicilerin aygıtları kesinlikle kılıflı halde kullanmaları gerektiği belirtildi. Kelam konusu raporda, bu telefonlarda çelik yerine titanyum kasanın kullanıldığı ve bu sebepten ötürü kılıfsız kullanımların renk solmasına neden olabileceğine yer verildi.

Bazı kullanıcılar ise bu habere reaksiyon gösterdi. Apple tercih etmeyen Android kullanıcıları ise bu haberin akabinde iPhone kullanıcılarıyla dalga geçti. Hakikaten de on binlerce lira vererek sahip olunabilen üst seviye bir telefonun renk solması üzere bir soruna sahip olması, kulağa biraz garip geliyor. Telefonda temel olarak bu türlü bir sorunun olduğu doğrulanmadı. Lakin şahsen üretici firma tarafından yapılan açıklama, gelecekte iPhone 15 modellerinde bir renk solma sorunun olabileceği ihtimalini güçlendiriyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar