Pazar, Aralık 3, 2023
Ana SayfaBilimApple, yapay zeka sıhhat koçu geliştiriyor fakat parasız olmayacak

Apple, yapay zeka sıhhat koçu geliştiriyor fakat parasız olmayacak

İnanç Can Çekmez: Apple, Yapay Zeka Sıhhat Koçu Geliştiriyor Fakat Parasız Olmayacak 1 Yapay zeka alanında çalışmayan rastgele bir firma yok ve Apple’ın bu gündemden uzak kalmasını beklemek de doğal olarak yanlış olurdu. Yeni raporlara nazaran Apple, idman, uyku ve yeme alışkanlıklarınızı iyileştirmenize yardımcı olabilecek, yapay zeka destekli  bir sıhhat koçu üzerinde çalışıyor.

Apple’dan AI sıhhat koçu

İnanç Can Çekmez: Apple, Yapay Zeka Sıhhat Koçu Geliştiriyor Fakat Parasız Olmayacak 3 Bloomberg’in haberine nazaran, kod ismi “Quartz” olan bu hizmet, “yapay zekayı ve Apple Watch’tan alınan dataları kullanarak tekliflerde bulunacak ve belli kullanıcılara özel koçluk programları oluşturacak”. Lakin Quartz bu yıl duyurulmayacak ve bunun yerine önümüzdeki yıl çıkması planlanıyor. Öte yandan Apple AI sıhhat koçu hizmeti ise ücretsiz olmayacak. Apple’ın aylık bir fiyat talep etmeyi planladığı belirtiliyor.

Bununla birlikte Apple, sıhhat alanına daha fazla eğilecek. Aktarılanlara göre iPadOS 17 ile bir arada “Sağlıkuygulaması birinci kez iPad’lere getirilecek. Bilindiği üzere Apple Sıhhat uygulaması şimdilik yalnızca iPhone’larda bulunuyor. Apple’ın ayrıyeten bir his takipçisi uygulaması üzerinde çalıştığı belirtiliyor. iOS 17 ile gelmesi beklenen bu “Jurassic” kod isimli özellik günlük faaliyetler ve fikirleri takip ederek kişinin “ruh sağlığına” odaklanacak. Direkt aygıt içinde çalışan özellik, iletiler, bildirimler ve istatistiksel datalara erişip tahlil ederek tekliflerde bulunacak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar