Pazartesi, Haziran 5, 2023
Ana SayfaMobilApple yeni kuşak iPhone'larda OLED'i bırakıp microLED ekrana geçecek

Apple yeni kuşak iPhone’larda OLED’i bırakıp microLED ekrana geçecek

Şinasi Kaya: Apple Yeni Kuşak Iphone'Larda Oled'I Bırakıp Microled Ekrana Geçecek 1 Tayvanlı basın kuruluşu DigiTimes’ın haberine nazaran Apple önümüzdeki yıllarda piyasaya süreceği yeni jenerasyon iPhone akıllı telefonlarda microLED ekrana yer verecek. Şirketin OLED panel kullanmayı bırakacağı söyleniyor.

Rapora bakılırsa microLED’e geçiş yapacak birinci Apple aygıtı Apple Watch Ultra olacak. Akıllı saati iPhone ve iPad takip edecek. MicroLED panel teknolojisi mevcut OLED ekranlara kıyasla daha yüksek parlaklık, daha düşük güç tüketimi ve gelişmiş kontrast üzere önemli avantajlar sağlıyor.

Şinasi Kaya: Apple Yeni Kuşak Iphone'Larda Oled'I Bırakıp Microled Ekrana Geçecek 3

Apple Watch ile microLED’e geçiş başlayacak

DigiTimes’ın şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı haberinde geçen ifade şu formda:

“Apple Watch’tan başlayarak Apple, microLED ekranı iPhone ve iPad‘e de getirmeyi planlıyor. Bilişim kesiminden birtakım kaynaklar, Apple Watch Ultra’nın 2024 yahut 2025 yılı sonuna kadar mevcut OLED ekranı kullanmayacağını ve bunun yerini Apple’ın kendi geliştirdiği microLED ekrana bırakacağını kestirim ediyor”.

Şinasi Kaya: Apple Yeni Kuşak Iphone'Larda Oled'I Bırakıp Microled Ekrana Geçecek 5 Apple Watch Ultra önümüzdeki bir ya da iki yıl içinde microLED ekranla donatılacak olsa da, bu teknolojiyi kullanan birinci iPhone’un gelişine daha birkaç yıl var. Bu yılın sonlarında piyasaya sürülecek dört iPhone 15 modelinin de OLED ekrana sahip olması bekleniyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar