Pazartesi, Eylül 26, 2022
Google search engine
Ana SayfaOtomobilApple'dan araba sahiplerine düzgün haber

Apple’dan araba sahiplerine düzgün haber

CarPlay’i kullanarak yakıt satın alma yeteneği ilk olarak bu ayın başlarında WWDC’deki geliştirici oturumlarında ortaya çıkarken, enerji şirketi HF Sinclair’in bu özelliği ABD’deki benzin istasyonlarında uygulamaya koyma planlarını duyurduğu yakın zamana kadar çok fazla ilgi görmedi.

HF Sinclair, Reuters’a önümüzdeki aylarda daha spesifik ayrıntıların açıklanacağını söyledi, ancak temel fikir, kredi kartınızı pompada kaydırmak yerine, kullanıcıların CarPlay’deki bir uygulama aracılığıyla akaryakıt satın alabilecek olmaları.

Apple’dan otomobil sahiplerine iyi haber

Ancak, uygulamayı indirmeniz ve önce ödeme bilgilerinizi girmeniz gerekeceğinden, bazı ilk kurulumlar olacaktır. Her şey ayarlandıktan sonra, navigasyon ekranınızdan belirli bir pompa seçebilecek ve cüzdanınızı çıkarmanıza gerek kalmadan yakıt ikmali yapabileceksiniz.

CarPlay’de yapılacak büyük bir güncelleme öncesinde, Apple’ın akaryakıt satın almayı dijital olarak destekleme çabası, şirket otomotiv platformunun rolünü genişletmeye çalışırken daha fazla üçüncü taraf hizmeti entegre etme çabalarından kaynaklanıyor. Asymco analisti Horace Dedie, Reuters’e verdiği demeçte, CarPlay’in erişimi göz önüne alındığında, bu stratejinin Apple’ın kendi EV’sini tasarlamak için uzun süredir konuşulan çabalarından daha büyük bir etkiye sahip olabileceğini söyledi.

Dediu, “Apple Car‘ı unutun – Apple CarPlay daha büyük bir mesele” dedi. “Yüz milyonlarca olmasa da milyonlarca ve milyonlarca arabaya ölçeklenmesi çok muhtemel.” Bununla birlikte, Google’ın da Android Auto‘ya bir dizi yükseltme yapmasıyla, araç içi bilgi-eğlence sistemleri arasındaki rekabet daha yeni kızışmaya başlıyor gibi görünüyor.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar