Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaDonanımApple’ın önümüzdeki 3 yıllık iPad planları muhakkak oldu

Apple’ın önümüzdeki 3 yıllık iPad planları muhakkak oldu

Tablet denildiğinde akla ilk gelen isimlerin başında iPad modelleri geliyor. Oldukça uzun süredir var olan ve piyasayı her daim domine eden bu cihazlar, görülen o ki önümüzdeki yıllarda da hakimiyetlerini sürdürmekte kararlı. Bu nedenle daha şimdiden planlaması yapılan iPad modellerinde yakın bir zaman içerisinde OLED teknolojisine geçilmesi planlanıyor.

Apple tarafından geçtiğimiz yıl iPad ekranlarının mini LED’e terfi ettirilmesiyle başlanan gelişim süreci, önümüzdeki yıllarda OLED panellere geçilerek devam edecek. Bu süreçte Apple’ın en önemli tedarikçisi ise yine en büyük rakibi Samsung olacak.

Apple’ın önümüzdeki 3 yıllık iPad planları belli oldu

Gelen ilk bilgilere göre 2024’te ilk OLED ekranlı iPad’leri görmeye başlayacağız. Ancak bu da uzun sürmeyecek çünkü Amerikalı teknoloji devinin hedefleri çok daha büyük. Buna göre Samsung’la iş birliğini arttırmayı hedefleyen Samsung, 2025 yılından sonra iPad modellerini Güney Koreli teknoloji şirketi tarafından üretilecek olan ikinci nesil OLED panellerle donatacak.

Samsung tarafından patenti alınan ve Gen 8.5 OLED ismi verilen bu yeni teknoloji sayesinde, hem iPad’lerde önemli ölçüde bir güç tasarrufu söz konusu olacak hem de ekran kalitesi anlamında önemli bir performans artışı yaşanacak.

Her ne kadar söz konusu gelişimler için önümüzde 3 yıllık bir süreç olsa da, dünyanın en büyük markalarının bugünü değil yarını planlaması ve ona göre hareket etmeleri oldukça saygı uyandırıcı bir durum değil mi?

Kaynak:  Teknolojioku

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar