Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaOyunAssassin's Creed Mirage’dan Oynanış Görüntüsü Sızdırıldı

Assassin’s Creed Mirage’dan Oynanış Görüntüsü Sızdırıldı

Assassin’s Creed Mirage, 2023 yılında çıkacak olan ve serinin en yeni oyunu olacak. Oyun, 9. yüzyılda Bağdat’ta geçiyor ve ana karakterimiz, Assassin’s Creed Valhalla’dan tanıdığımız Basim adında bir sokak hırsızı. Kabus gibi görüntüler gören ve bunların anlamını arayan bir genç olan Basim, bir gün gizli bir örgüt olan Hidden Ones ile tanışır ve hayatı değişir.

Oyun bundan 8 ay önce duyurulmuştu ve Ubisoft’un ‘eski oynanış stili olan gizliliğe ağırlık vereceğiz’ açıklamalarıyla oyuncular bayağı bir heyecanlanmıştı. Ancak elimizde oyunun sinematik fragmanı dışında hiçbir şey yoktu. Resmi olarak hâlâ daha bir şey yok, ancak oyunun çok kısa bir oynanış görüntüsü sızdırıldı.

Assassin’s Creed Mirage’ın 3 saniyelik oynanış videosu:

Bu düşük kalitedeki çözünürlükte ve 3 saniye süresinde olan videodan anlayabildiğimiz kadarıyla oyunun renk paleti, bizi AC: Black Flag’deki parıltılı atmosfere geri götürecek (tabii denizsiz haline, çünkü Bağdat’tayız). Basim’in bu videodaki koşma animasyonu Valhalla’dan Eivor’a ve Origins’ten Bayek’e benziyor. Dolayısıyla son 3 oyun ile aynı oyun motorunun kullanıldığını varsaymak mümkün. Bunlar dışında çok da bir şey görünmüyor.

Sony önümüzdeki hafta bir PlayStation Showcase düzenleyecek, bu nedenle bu etkinlik sırasında Assassin’s Creed Mirage için yeni bir oynanış fragmanı görme ihtimalimiz var. Bu gerçekleşmezse, Ubisoft’un Summer Game Fest 2023 etkinliğinde yeni bir fragman yayınlayacağını rahatlıkla varsayabiliriz.

Bunu söylememizin nedeni ise şu ana kadar bildiklerimize göre Ubisoft’un oyunu 2023 yılında piyasaya sürmeyi planlıyor olması. Assassin’s Creed Mirage, 2023 yılında Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation®5, PlayStation®4, EPIC, PC ve Amazon Luna platformlarında çıkacak. Ön sipariş verenler ise bonus olarak Kırk Haramiler görevini oynayabilecekler.

Oyunun ön sipariş fiyatı Ubisoft Store’a göre bilgisayar için 589 TL.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar