Perşembe, Mayıs 30, 2024
Ana SayfaBilimBill Gates, dünyayı yeni bir salgın konusunda uyardı

Bill Gates, dünyayı yeni bir salgın konusunda uyardı

Meral Erden: Bill Gates, Dünyayı Yeni Bir Salgın Konusunda Uyardı 1

Microsoft’un kurucusu Bill Gates , dünyayı yeni bir salgının beklediği konusunda uyardı. Girişimci bunu İspanyol El Diario gazetesine verdiği röportajda belirtti.

Gates’e göre, 20 yıl içinde başka bir pandemi olma olasılığı yüzde 50 civarında. Hastalığın yayılmasıyla mücadele etmek için itfaiyecilere benzer şekilde çağrılacak bir “küresel salgın müdahale ve seferberlik ekibi” oluşturulmasını öneriyor.

Xiaomi CEO’su Lei Jun, kullandığı akıllı telefonları gösterdi

1 gün önce eklendi

Maymun çiçeği virüsü çok da korkunç değil

Öte yandan Bill Gates, şimdilerde yayılmaya başlayan maymun çiçeği hastalığının o kadar da korkunç olmadığını belirtti. Microsoft’un kurucusu konuyla ilgili olarak: “Çiçek hastalığıyla ilgili olması biraz korkutucu ama bunun bir sonraki büyük salgın olacağını düşünmüyorum. Ancak uyanık olmamız harika.” ifadelerini kullandı.

Meral Erden: Bill Gates, Dünyayı Yeni Bir Salgın Konusunda Uyardı 3

Şubat ayında Gates’in, Bir Sonraki Pandemi Nasıl Önlenir adlı bir kitap yazdığı bildirilmişti. Kitap, Mayıs ayında çıktı. İçinde Gates, koronavirüs pandemisinin insanlık için son olabileceğini öne sürüyor. Gates, gelecekte benzer küresel olaylardan kaçınmak ve gezegendeki tüm insanlar için daha iyi sağlık hizmeti sağlamak için atılabilecek adımları özetledi. Ayrıca kitapta, patojenlere karşı erken mücadele için gerekli araçlardan da bahsediyor.

  • Anasayfa
  • Popüler Bilim
  • Sağlık Haberleri
  • Bill Gates, dünyayı yeni bir salgın konusunda uyardı

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar