Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaMobilBoynuz kulağı geçti: Honor, Huawei'yi geçerek dördüncülüğe yükseldi

Boynuz kulağı geçti: Honor, Huawei’yi geçerek dördüncülüğe yükseldi

Ulaş Utku Bozdoğan: Boynuz Kulağı Geçti: Honor, Huawei'Yi Geçerek Dördüncülüğe Yükseldi 1

Counterpoint’in son piyasa raporuna göre Honor, Çin’deki akıllı telefon satışlarında Huawei’yi geride bıraktı. Kasım 2020’de Huawei çatısı altından ayrılan Honor, 2022’nin ilk çeyreğinde %17’ye yükselen pazar payıyla güçlü bir toparlanma yaşadı ve Çin akıllı telefon pazarında dördüncü sıraya yükseldi.

Samsung üretimi 3nm yongalar yakında geliyor

3 sa. önce eklendi

Huawei düşüşte, Honor yükselişte

2019’da ABD’li teknoloji veya yazılımlara erişimi engellenen ve 2020’de TSMC başta olmak üzere çip dökümhaneleriyle ilişkilerine darbe vurulan Huawei, tüm bunlara daha fazla dayanamamış olmalı ki Honor, ilk kez Huawei’nin iç pazardaki yerini almış durumda. Öyle ki Honor, 2021’in ilk çeyreğindeki %5”lik pazar payını 2022’nin ilk çeyreğinde %17’ye yükseltmiş durumda.

Honor’un bu başarısının altında Honor 60, 60 Pro ve Honor 60 SE modellerinin rolü büyük. Honor’un yanı sıra Apple da Huawei’nin kan kaybetmesinden kendine pay çıkarmışa benziyor. Zira 2021’in ilk çeyreğinde %14.7 pazar payına sahip olan şirket bu yılın ilk çeyreğinde ise pazar payını %17.9’a yükseltmiş durumda.

  • Anasayfa
  • Mobil Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Honor, Huawei’yi geçerek dördüncülüğe yükseldi

Kaynak:  Donanimhaber

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar