Cumartesi, Eylül 30, 2023
Ana SayfaYapay ZekaChatGPT iOS’un Ardından Nihayet Android’e Geliyor

ChatGPT iOS’un Ardından Nihayet Android’e Geliyor

Herkesin tarayıcı vasıtasıyla kolayca ulaşabildiği popüler yapay zekâ asistanı ChatGPT, iOS’a bundan 2 ay önce, Mayıs ayında gelmişti ancak o da başta kullanımı ABD ile sınırlandırılmıştı. Android’de ise taban olarak ChatGPT’yi kullanan başka üçüncü parti uygulamalar vardı ancak ChatGPT’nin kendi resmi uygulaması yoktu.

ChatGPT’nin geliştiricisi OpenAI, resmi Twitter hesabı üzerinden dün gece yaptığı bir duyuruyla yapay zekâ asistanının resmen Android işletim sistemine çıkacağını duyurdu.

Önümüzdeki hafta kullanıma açılacak olan uygulama için ön kayıt oluşturabilirsiniz

Şinasi Kaya: Chatgpt Ios’un Ardından Nihayet Android’e Geliyor 1

Buradaki bağlantıdan ulaşabileceğiniz ChatGPT’nin Google Play Store sayfasına girdiğinizde karşınıza yukarıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi bir saat ikonuyla birlikte ‘Yükle’ yazısı çıkıyor. Buna bastığınız zaman, uygulama canlıya alındığı anda telefonunuza yüklenecek demektir. Ön kayıt yaptırmak bu kadar kolay.

ChatGPT’nin Android arayüzü, iOS’takiyle benziyor. Sadece Android versiyonunun sol üst tarafında ekstra seçeneklere erişebileceğiniz bir klasik olan üç çizgi bulunuyor. Yapay zekânın Android uygulamasının ekran görüntüleri de şöyle:

Şinasi Kaya: Chatgpt Ios’un Ardından Nihayet Android’e Geliyor 3

ChatGPT, Android’e geldikten sonra kullanım oranınız değişir mi? Tarayıcıda kullanmaya devam mı edersiniz yoksa artık telefonunuzdan mı kullanırsınız? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar