Pazartesi, Ocak 30, 2023
Google search engine
Ana SayfaOyunDiablo Immortal, büyük tenkitlere karşın elde ettiği gelirle parmak ısırttı

Diablo Immortal, büyük tenkitlere karşın elde ettiği gelirle parmak ısırttı

Piyasaya sürülmesi ile birlikte büyük eleştirilerin odağı haline gelse de Diablo Immortal, iki hafta sonunda Blizzard’a yaklaşık 24 milyon dolar kazandırdı. Analiz firması GameDev Reports tarafından paylaşılan bir raporda, oynaması ücretsiz oyunun aynı zaman diliminde yaklaşık 8,5 milyon kez indirildiğini ve indirmelerin yüzde 26’sının ABD kaynaklı olduğunu belirtiliyor. Blizzard’ın Diablo Immortal’dan elde ettiği gelirin büyük kısmı da Amerika’dan geldi. Bugüne kadar, ABD’li oyuncular oyunun tüm kazançlarının yaklaşık yüzde 43’ünü oluşturdu.

Immortal’ın erken dönem finansal başarısının boyutunu bir karşılaştırma ile belirtmek istersek, Blizzard’ın şu anda çıkardığı diğer tek mobil oyun olan Hearthstone, Mayıs ayında yaklaşık 5 milyon dolar kazandı. Immortal’ın para kazanma sistemlerine yönelik yüksek tepkilere rağmen, muhtemelen kimsenin oyunun başarısız olmasını beklemediği açık. Bunun yerine, birçok hayranın en büyük endişesi, Immortal’ın başarısı sebebiyle Blizzard’ın gelecekteki oyunlarında para kazanma modeline bu istenmeyen modele çevirmesi gibi gözüküyor.

Neyse ki şimdilik bu korku yersiz görünüyor. Diablo markası genel müdürü Rod Fergusson kısa süre önce Diablo IV’ün Immortal’dan farklı bir para kazanma sistemine sahip olacağını söylemişti.

Kaynak:  Chip

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar