Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaİnternetElon Musk, Twitter'da NFT avatarların kullanıma sunulmasından rahatsız oldu

Elon Musk, Twitter’da NFT avatarların kullanıma sunulmasından rahatsız oldu

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk, Twitter'Da Nft Avatarların Kullanıma Sunulmasından Rahatsız Oldu 1

Sosyal ağ Twitter bugün NFT avatarların lansmanını duyurdu. Yeni özellik şu anda ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da aktif bir Twitter Blue aboneliği (ayda 2,99 ABD doları) olan iOS kullanıcıları tarafından kullanılabilir durumda.

NFT koleksiyonları Twitter avatarı olarak kullanılabilecek

Yenilik, koleksiyonunuzdan bir NFT‘yi, Twitter avatarı olarak yüklemenize olanak tanıyor. Normal avatarlar yuvarlakken NFT olanlar altıgen olarak görüntülenecek. Twitter’a entegre cüzdanlar arasında ise şunlar yer alıyor:

  • Coinbase Wallet
  • Rainbow
  • MetaMask
  • Trust
  • Argent
  • Ledger Live

Diğer Twitter kullanıcıları avatara tıklayarak NFT yaratıcısı, açıklaması ve diğer bilgileri hakkında daha fazla bilgi edinebilecekler.

Öte yandan, en popüler Twitter kullanıcılarından biri olan Elon Musk, şirketin yaptığı yeniliğe eleştiri getirerek bu durumun kendisini “rahatsız ettiğini” söyledi:

Bu çok sinir bozucu. Kripto dolandırıcıları her başlıkta bir spambot partisi düzenlerken Twitter mühendislik kaynaklarını buna harcıyor!?

Kaynak:  Donanimhaber

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar