Cuma, Eylül 29, 2023
Ana SayfaOyunFallout: New Vegas, Unreal Engine 5 ile Tekrar Yapıldı

Fallout: New Vegas, Unreal Engine 5 ile Tekrar Yapıldı

Oyun dünyasının en sevilen yapımlarından birisi olan Fallout: New Vegas, serinin günümüz oyunlarına bile halen taş çıkarmaya devam ediyor. RPG elementlerinin köküne kadar hissedildiği efsanevi oyun, bugün artık neredeyse her efsane oyunun maruz kaldığı bir süreçten geçti.

TeaserPlay isimli YouTube kanalı, Fallout: New Vegas’ı Unreal Engine 5 oyun motorunda çok küçük çapta yeniden oluşturdu. Hazırlanan konsept fragmanda oyunun Unreal Engine 5 teknolojileriyle ne denli üst düzey gözükebileceği gösterildi. Fragman, özellikle oyunun hayranlarının sağlam bir ‘keşke’ dedirtmesini sağladı.

Unreal Engine 5’te yapılan Fallout: New Vegas:

TeaserPlay ekibi, Unreal Engine 5’in sunduğu Lumen, Nanite, Screen Space Ray Tracing ve Global Illumination Shader teknolojileriyle Fallout: New Vegas konseptini oyun motoruna taşıdı. Oluşturulan dünya, görsellik açısından fotorealistik sonuçlar ortaya koydu. Elbette bu yalnızca küçük bir ekip tarafından oluşturulduğundan bazı modeller ve animasyonlarda eksikler mevcut idi.

Eski oyunların Unreal Engine 5 ile yeniden oluşturulması, oyun dünyasında aslında eski oyunlara olan özlemin ne kadar arttığının da bir yansıması. Aklımıza işlenen efsanevi oyunlar, oyuncular tarafından ‘Günümüzde çıksaydı nasıl gözükürdü?’ sorusuyla yeniden oluşturuluyor ve bu sonuçlar genellikle göz yaşartan cinsten oluyor. Unreal Engine 5 ile yeniden canlandırılan bazı oyunlar da şu şekildeydi:

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar