Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaDonanımGeForce RTX 3090 Ti rekor bellek suratlarına ulaşıyor

GeForce RTX 3090 Ti rekor bellek suratlarına ulaşıyor

Ulaş Utku Bozdoğan: Geforce Rtx 3090 Ti Rekor Bellek Suratlarına Ulaşıyor 1

Nvidia’nın oyuncu tarafından en güçlü silahı konumunda bulunan GeForce RTX 3090 Ti ekran kartı, geçtiğimiz günlerde 300W sınırlaması ile dikkat çekici performansa imza atmıştı. Şimdi ise tam tersi sınırları zorlanıyor. 

GeForce RTX 3090 Ti hız aşırtıldı

Bazı donanım sitelerinin yaptığı hız aşırtma testlerinde GeForce RTX 3090 Ti ekran kartının bellek hızı önce 1500MHz yani 24Gbps, sonrasında ise 1538MHz yani 24.6Gbps saat frekansına erişmeyi başarmış. 

Ekran kartı fiyatları en düşük seviyede

1 gün önce eklendi

Bu haliyle 1181GB/s gibi rekor bant genişliğine de ulaşabilen GeForce RTX 3090 Ti ekran kartı, Lovelace mimarisiyle gelecek olan GeForce RTX 4090 ekran kartının 24Gbps hızının da ötesine geçmiş oluyor. 

Özellikle yüksek fiyat farkına rağmen performans tarafında küçük artışları eleştiri konusu olan GeForce RTX 3090 Ti ekran kartının hız aşırtmayı seviyor oluşu bir nebze bunu telafi edebilir. 
 

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • GeForce RTX 3090 Ti şaşırtmaya devam ediyor

Kaynak:  Donanimhaber

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar