Salı, Haziran 25, 2024
Ana SayfaDonanımGeForce RTX 4060 Ti’ın çıkış tarihi netleşti

GeForce RTX 4060 Ti’ın çıkış tarihi netleşti

Ulaş Utku Bozdoğan: Geforce Rtx 4060 Ti’ın Çıkış Tarihi Netleşti 1 Nvidia, RTX 40 serisini adım adım büyütmeye devam ediyor. Görünüşe nazaran yeni serinin en yeni üyesi GeForce RTX 4060 Ti modeli olacak. Kısa müddet evvel gelen bilgiler ise beklenen RTX 4060 Ti modelinin piyasaya çıkış tarihi konusunda kıymetli bilgiler veriyor. Kart, daha evvelki haberlerimizde de söylediğimiz üzere bu ay içerisinde çıkacak.

RTX 4060 Ti Mayıs sonunda raflarda

Ulaş Utku Bozdoğan: Geforce Rtx 4060 Ti’ın Çıkış Tarihi Netleşti 3 Paylaşılan ambargo tablosuna nazaran Nvidia hali hazırda basın mensuplarına kartı göndermiş yahut göndermeye başlamış durumda. Firma 5 Mayıs itibariyle ise tedarik kanallarına kartı sokarak firmalara gönderecek. Muhtemelen birkaç gün içinde kartın fotoğrafları da ortaya çıkacaktır. Öte yandan Nvidia, RTX 4060 Ti’ın çıkış tarihini Mayıs ayının sonu olarak belirtiyor. Lakin kesin bir tarih verilmediğinden bu tarihin öne alınma ihtimali bulunuyor. RTX 4060 tarafındaysa rastgele bir zamanlama belirlenmiş değil. Aslında bu kartın da Mayıs ayı içerisinde çıkmasını bekliyorduk.

Özellikler tarafında mevcut bilgiler ışığında RTX 4060 Ti’ın, 4352 CUDA çekirdeğine sahip olacağı söyleniyor. AD106 GPU’suna sahip olan bu kartın temel saat hızı 2310 MHz, boost saat suratı ise 2535 MHz seviyesinde olması bekleniyor. Bununla birlikte kartta 8 GB GDDR6 bellek ve 128 bit belek data yolu olacağı söyleniyor. Kartın TDB pahası ise 160W.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar