Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana SayfaMobilGoogle Authenticator bulut takviyesini getiriyor

Google Authenticator bulut takviyesini getiriyor

Şinasi Kaya: Google Authenticator Bulut Takviyesini Getiriyor 1 İki basamaklı doğrulama sistemlerinin vazgeçilmez araçlarından Google Authenticator, yıllardır beklenen ve istenen özelliğine kavuştu. Kullanıcılar artık tek seferlik kodlarını bulut platformuna yedekleyebilecekler.

Google’dan kıymetli hamle

İki etaplı doğrulama için kullanılan tek şifre araçlarının yedeklenebilir olması hayli değerli çünkü yeni bir aygıta geçerken ya da aracı yine kurarken tüm kodları ilgili siteden iptal ederek tekrar belirlemek gerekiyor.

Authy üzere tek şifre araçları uzun müddettir kodları buluta yedekleyerek birden fazla aygıtta kullanma imkânı tanıyordu lakin Google bu mevzuda hayli katıydı ve bilhassa kripto para dünyası ile içli dışlı olanların en çok şikâyet ettiği husustu.

Bu haftadan itibaren iOS ve Android Google Authenticator uygulaması kodları bulut hesabına yedekleme imkânı sunmaya başladı. Böylelikle kullanıcılar bilgilerini öteki bir aygıta kolay kolay aktarabilecekler lakin tekrar de tek aygıtta kullanım kaidesinin devam ettiği tabir ediliyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar